Menu

Spalarnia Zwłok w Chwaliszowie: Jest kolejna decyzja o warunkach zabudowy

Mieszkańcy Chwaliszowa wciąż walczą o to, by w ich sąsiedztwie nie powstała spalarnia zwłok. Wójt Gminy Stare Bogaczowice wydał kolejną decyzję o warunkach zabudowy. Mieszkańcy odwołują się od tej decyzji. 

Spalarnia Zwłok w Chwaliszowie: Jest kolejna decyzja o warunkach zabudowy
- Samorządowe Kolegium Odwoławcze dostrzegło uchybienia, sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia przez Gminę. Wpłynęło pierwsze odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu (SKO) Czas na uprawomocnienie decyzji na chwilę stanął w miejscu, ale nie możemy spoczywać na laurach. - informują mieszkańcy
 
 
- To już druga, wydana decyzja o warunkach zabudowy. Mamy konflikt interesów- wójt gminy jest mocno zainteresowany powstaniem tej spalarni. Nie są wysłuchiwane żadne głosy mieszkańców. Były sesje rady gminy, zebrania, ale to nic nie skutkuje. - informuje jedna z mieszkanek Chwaliszowa. 
 
Mieszkańcy Chwaliszowa mają obawy, że po zbudowaniu krematorium nikt nie kupi ich działek i stracą na wartości. 
 
Mieszkańcy protestują przeciwko budowie krematorium. Spalarnia zwłok ma znajdować się we wsi, nieopodal zabudowań.
 
 
Dlaczego krematorium ma powstać w Chwaliszowie ?
 
- Ani w Chwaliszowie nie mamy kościoła, ani nie mamy cmentarza i nagle powstaje nam tu taki obiekt. Nie buduje się go gdzieś w oddali – mówił sołtys Chwaliszowa Arkadiusz Karczmarz.
 
 - Jest Specjalna Strefa Ekonomiczna w Wałbrzychu, czemu tam nie można budować? - pytają mieszkańcy
 
- Tam działka kosztuje nie 100 tysięcy, tylko dwa miliony. To lepiej wepchnąć to na wioskę - mówią mieszkańcy

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

Homo katolikus (24 stycznia 2023 10:36)
Po co budować krematorium w Chwaliszowie jak jest niedaleko, w Gross Rosen.
Spalacz (24 stycznia 2023 7:31)
To może zamiennie weźmiecie od Szelemeja spalarnię plastiku? UTOPIcie się w wodorowym dobrobycie.

Dodaj komentarz

chwaliszow  |   spalarnia  |   zwlok  |   mieszkancy  |   stare  |   bogaczowice  |   decyzja  |   sko  |  

Wypadek na trasie Struga-Stare Bogaczowice. Kierowca w szpitalu

Tunel na S3 prawie gotowy. Zobacz przejazd

Gość Dnia - Mirosław Lech

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij