Menu

Złodzieje kawy - ukradli towaru za 7 tys. zł.

Zapakowali kawą sklepowe wózki i wyjechali nimi z marketu przy ul. Piastowskiej w Jedlinie-Zdroju. Ochrona próbowała dogonić złodziei, ale nie udało się im. Złodzieje porzucili skradziony łup i uciekli. Jak się okazuje, na swoim koncie mają więcej kradzieży.

 

Złodzieje kawy - ukradli towaru za 7 tys. zł.

Informacje zebrane w sprawach kradzieży sklepowych, które miały miejsce w piątkowy poranek na terenie dwóch gmin powiatu wałbrzyskiego, pozwoliły policjantom kryminalnym wałbrzyskiej komendy oraz funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymać trzech mężczyzn. Cała trójka wspólnie i w porozumienie wyniosła z placówek handlowych mienie w postaci produktów spożywczych i chemicznych o łącznej wartości ponad 7 tysięcy złotych. Mundurowi dzięki działaniom operacyjnym ustalili, gdzie trafiło kilkadziesiąt opakowań kawy oraz kapsułek do prania i dodatkowo zatrzymali kobietę odpowiedzialną za paserstwo. Mienie zostało w całości odzyskane i zabezpieczone.

Do kradzieży doszło w piątek 20 stycznia.

- Głuszyccy policjanci zostali poformowani o tym, że trzech mężczyzn uciekło z marketu przy ul. Piastowskiej w Jedlinie-Zdroju z wózkami pełnymi opakowań kawy. Pracownicy ochrony próbowali dogonić sprawców, ale to im się nie udało. Przestępcy ostatecznie porzucili skradziony łup i uciekli. Odzyskane 71 opakowań kawy wycenione zostało na kwotę ponad 2100 złotych. - informuje komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Głuszyccy policjanci zatrzymali pierwszego ze złodziei (32-letniegio mieszkańca Wałbrzycha) przy jednym z zaparafowanych nieopodal marketu samochodzie. Pozostałych dwóch amatorów kawy (20 i 21-latka) zatrzymali, gdy ci uciekali ulicą Moniuszki w Jedlinie-Zdroju.

- Do podobnej kradzieży doszło tego samego dnia o poranku w markecie przy ul. Wałbrzyskiej w Boguszowie-Gorcach, gdzie skradzione zostały kolejne opakowania kawy oraz kapsułki do prania o łącznej wartości ponad 4800 złotych. Szybko potwierdziło się, że to właśnie trzech zatrzymanych w Jedlinie-Zdroju mężczyzn odpowiada za kolejne przestępstwo — mówi komisarz Marcin Świeży.

Policjantom udało się odzyskać cały skradziony towar, złodzieje ukryli go w jednym z mieszkań na Piaskowej Górze. Mundurowi zatrzymali także 45-latkę, która pomagała w ukryciu łupów. Kobieta odpowie za paserstwo.

Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia, zostali objęci dozorem policyjnym.

adm
foto: KMP Wałbrzych
rdakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Rzeczywiście (24 stycznia 2023 15:13)
Cytuję użytkownika: Dorota
Cytuję użytkownika: Errata
No no, samochody zaparafowane.Super.
Zapakowali kawę sklepowe wózki .Czysto po polskiemu.
tekst napisany wywołuje chaos - brakuje chronologii i racjonalnego podejścia. Ukradli towaru? za ..... zdanie po prostu nie" po polskiemu".
Dorota (24 stycznia 2023 11:38)
Cytuję użytkownika: Errata
No no, samochody zaparafowane.Super.
Zapakowali kawę sklepowe wózki .Czysto po polskiemu.
Errata (24 stycznia 2023 10:13)
No no, samochody zaparafowane.Super.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   złodzioeje  |   kradzież  |  

Z zemsty podpalił jej samochód

Wpadł, bo nie przepuścił pieszych

Dwie osoby poszkodowane w wypadku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij