Menu

Pięć lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi

Na karę pięciu lat więzienia skazał świdnicki sąd Agnieszkę i Sebastiana Z., którzy oskarżeni byli o znęcanie się nad dziećmi i narażenie ich na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Pięć lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi

O sprawie pisaliśmy pod koniec 2021 roku, gdy dramatem czwórki dzieci ze Świdnicy zajęła się prokuratura. Dzieci (rok, 8, 11, 15 lat) były bite, poniżane i wykorzystywane przez rodziców. Starsze (15 i 11 lat) były zmuszane do opieki nad młodszymi. Miały prać, sprzątać i gotować dla wszystkich domowników.

– Były wyzywane, znieważane, a za odmowę wykonywania poleceń bite – mówił wtedy  prokurator Marek Rusin ze świdnickiej prokuratury.

Rodzice mają problem alkoholowy, ale jak mówił prokurator Marek Rusin, nikt o tym nie wiedział i dopiero dzieci (gdy już nie wytrzymały) zawiadomiły przed Świętami Bożego Narodzenia starszego, pełnoletniego brata o sytuacji w domu, a ten powiadomił policję.

- Dzieci były tak zdesperowane, że nie chciały nawet świąt spędzić z rodzicami.  – mówił prokurator Marek Rusin.

Podczas zatrzymania w domu w grudniu 2021 roku. 39-letnia wówczas matka miała
2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ojca nie było w domu. Dzieci przekazano wtedy pod opiekę starszego, dorosłego już  brata.

Usłyszeli zarzuty

W marcu ubiegłego roku, rodzice (40-letnia Agnieszka Z. i 41-letni  Sebastian Z.) usłyszeli zarzut znęcania się nad trójką dzieci (15, 11 i 8 lat)  od 2017 roku końca 2021 roku. Dzieci były bite (między innymi kablem), poniżane, zmuszane do wykonywania prac domowych, które nie były dostosowane do ich możliwości.  Kolejny zarzut to narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.  Zarzut dotyczy najmłodszego dziecka i 8-letniego, niepełnosprawnego dziecka, rodzice nie sprawowali nad nimi należytej opieki.

Pięć lat więzienia

W maju ubiegłego roku przed świdnickim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces w tej sprawie. Wyrok zapadł 23 stycznia - rodzice zostali skazani na pięć lat więzienia za  zaznęcanie się nad dziećmi i narażenie ich na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Czytaj też:
Były bite i poniżane, nie chciały świąt z rodzicami
Znęcali się nad czwórką dzieci. Jest akt oskarżenia
Znęcali się psychicznie i fizycznie nad dziećmi - rozpoczął się proces

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Halina (25 stycznia 2023 10:46)
Ale pincet razy 4. Kucza tfasz, no szkoda
reet (24 stycznia 2023 20:50)
Cytuję użytkownika: Koscielny
O co ten cyrk,zwykla normalna katolicka rodzina. Ksiądz po koledzie byl? Byl.do kościoła pójdą i będzie ok
onuca POwska nadaje
Koscielny (24 stycznia 2023 13:47)
O co ten cyrk,zwykla normalna katolicka rodzina. Ksiądz po koledzie byl? Byl.do kościoła pójdą i będzie ok

Dodaj komentarz

Świdnica  |   po sąsiedzku  |   sad  |   wyrok  |   znęcali si nad dziećmi  |  

Jest wyrok dla sołtys, która ciągnęła psa po asfalcie

Nowe schronisko dla bezdomnych

Sonda: Czy za jazdę pod wpływem alkoholu powinno się zabierać...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij