Menu

Pastarałka na głuszyckiej scenie

Współczesną wersję pastorałki zatytułowaną „Biegnijcie do szopki” można było zobaczyć w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.

Pastarałka na głuszyckiej scenie

Przedstawienie w wykonaniu dzieci i młodzieży z koła teatralnego prowadzonego przez Roberta Delegiewicza wywołało mnóstwo emocji. Zadanie zostało dofinansowane ze 
środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuszycy.

W pastorałce „Biegnijcie do szopki” wystąpili: Maja Bacior-Anioł, Gość, Franciszek Kwiatkowski-Kolędnik, Pasterz, Król, Żyd, Borys Niebrzydowski-Diabeł, Kolędnik, Pasterz, Król, Karol Przybysz- Król, Antonina Sikorska-Śmierć, Anioł, Gość, Stanisław Zarzycki- Józef, Marika Żytkiewicz- Maryja, Hetman, Gość oraz Monika Rejman-Kulus- Archanioł, Herodowa i Robert Delegiewicz- Herod. Anielski Chórek stworzyły: Maja Borys, Paulina Frydrych, Łucja Olczak, Marcelina Popik, Zuzanna Seidel, Laura Styrbicka. Obsługą  akustyczną spektaklu zajął się: Miłosz Styrbicki.

opr. kat
foto: Gmina Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

I na tym właśnie polega służba...

Głuszyca budżetem na przyszły rok

Jarmark Bożonarodzeniowy w Głuszycy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij