Menu

Komputery rowerowe GPS od WAHOO ELEMNT – recenzja

Dobra nawigacja rowerowa pozwala cieszyć się jazdą na jednośladzie i równocześnie monitorować przebieg treningu. Nowoczesne modele posiadają liczne dodatkowe funkcje, które sprawiają, że urządzenia te są w istocie niewielkimi, przenośnymi komputerami. Jednym z wiodących producentów komputerów rowerowych GPS jest marka Wahoo ELEMNT. Czym cechują się oferowane przez tego producenta urządzenia?
Komputery rowerowe GPS od WAHOO ELEMNT – recenzja

Komputery rowerowe GPS od Wahoo ELEMNT

Komputery rowerowe GPS od Wahoo ELEMNT wyposażone są w wiele funkcji, która sprawiają, że jazda na jednośladzie staje się znacznie przyjemniejsza. Dzięki nim rowerzysta może nie tylko wybrać trasę i upewnić się, że podąża we właściwym kierunku, lecz także monitorować przebieg treningu, między innymi mierząc tętno, moc oraz kadencję. Komputery rowerowe GPS od Wahoo ELEMNT szybko i bezproblemowo prowadzą użytkownika jednośladu do celu. Umożliwiają to zintegrowane, na bieżąco aktualizowane mapy, które sprawdzają się także w czasie nawigacji wśród leśnych ścieżek i szlaków. Urządzenia te wyposażone są w czytelne wyświetlacze dużej rozdzielczości, zapewniające właściwą widoczność nawet w warunkach dużego nasłonecznienia. W ofercie Wahoo ELEMNT dostępne są trzy modele komputerów rowerowych GPS: Roam, BOLT V2 oraz ROAM V2.

Wahoo ELEMNT Roam

Wahoo ELEMNT Roam to wysokiej jakości komputer rowerowy GPS przeznaczony do użytkowania przez różnorodnych rowerzystów, niezależnie od ich stopnia zaawansowania. Urządzenie polecane jest zarówno początkującym miłośnikom kolarstwa górskiego i turystycznego, jak i zaawansowanym kolarzom szosowym oraz triathlonistom.

Dane techniczne urządzenia

Wahoo ELEMNT Roam posiada kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,7 cala i rozdzielczości 240 x 400. Jest wyposażony w wodoodporną obudowę, a jego waga całkowita wynosi 94 gramy. Urządzenie zasilane jest akumulatorem ładowanym przez wtyczkę USB. Jego czas pracy wynosi 17 godzin. Akumulator funkcjonuje poprawnie w temperaturze od -20 do 50 stopni Celsjusza.

Funkcje urządzenia

Komputer rowerowy Wahoo ELEMNT Roam posiada wiele funkcji. Są to:

 • GPS,
 • nawigacja,
 • wskazanie aktualnej temperatury,
 • funkcja oświetlenia,
 • funkcja czasowa – wskaźnik czasu, daty i dnia tygodnia, a także czasu jazdy,
 • automatyczny Start/Stop,
 • funkcja czujnika prędkości – wskaźnik aktualnej, średniej oraz maksymalnej prędkości,
 • funkcja pomiaru tętna – aktualnego, średniego oraz maksymalnego,
 • funkcja pomiaru wysokości – wskaźnik wysokości aktualnej, dziennej i skumulowanej, a także wykres przebiegu,
 • miernik wydajności – wskaźnik aktualnej, średniej oraz maksymalnej mocy,
 • informacje na temat całkowitego zużycia kalorii,
 • inteligentne alerty.

Urządzenie zapewnia możliwość dodawania map, posiada również licznik przebiegu, który rejestruje zarówno dzienny kilometraż, jak i łączną liczbę pokonanych kilometrów.  Wahoo ELEMNT Roam wyposażony został ponadto w funkcję zapamiętywania. Ten model komputera rowerowego dostępny jest w zestawie z kablem USB, aerodynamicznym uchwytem na kierownicę, mocowaniem trzpienia oraz skróconą instrukcją obsługi.

Wahoo ELEMNT BOLT V2

Wahoo ELEMNT BOLT V2 jest komputerem rowerowym przeznaczonym dla rowerzystów szosowych oraz specjalizujących się w takich typach jazdy, jak cyclecross, gravel, aero oraz endurance.

Dane techniczne urządzenia

Wahoo ELEMNT BOLT V2 wyposażony został w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2.2 cala i rozdzielczości 240 x 300. Posiada wodoodporną obudowę o szerokości 47 cm, wysokości 77 cm i długości 21 cm. Jego łączna waga wynosi raptem 68 gramów, nie powoduje więc obciążenia roweru. Urządzenie zasilane jest baterią litowo-jonową, odporną na temperatury w przedziale od -20 do 50 stopni Celsjusza. Czas jej pracy między ładowaniami wynosi 15 godzin. Wahoo ELEMNT BOLT V2 wyposażony jest ponadto w czytnik kart pamięci 16 GB.

 

 

Funkcje urządzenia

Komputer rowerowy Wahoo ELEMNT BOLT V2 posiada funkcję GPS, doskonale sprawdza się w roli nawigacji i daje możliwość dodawania nowych map. Informuje użytkownika o aktualnych czasie, dacie oraz temperaturze, a także łącznej liczbie przejechanych kilometrów. Urządzenie wyposażone jest ponadto w:

 • funkcję czujnika prędkości, przekazującą informacje na temat aktualnej, średniej oraz maksymalnej prędkości,
 • funkcję pomiaru aktualnej, dziennej oraz skumulowanej wysokości, a także sporządzania wykresu przebiegu,
 • miernik wydajności, pokazujący dane dotyczące aktualnej oraz średniej mocy,
 • funkcję pomiaru tętna,
 • funkcję oświetlenia,
 • automatyczny Start/Stop,
 • wskaźnik zużycia kalorii na etap,
 • inteligentne alerty.

Wahoo ELEMNT BOLT V2 posiada również funkcję zapisywania i tworzy statystyki dotyczące prowadzenia roweru. Urządzenie sprzedawane jest w zestawie z kablem USB-C do ładowania, skróconą instrukcją obsługi oraz mocowaniem trzpienia i aerodynamicznym uchwytem na kierownicę.

Wahoo ELEMNT ROAM V2

Wahoo ELEMNT ROAM V2 jest komputerem rowerowym GPS przeznaczonym dla różnorodnych rowerzystów – od początkujących all-round, przez miłośników kolarstwa all mountain i endurance, aż po doświadczonych kolarzy szosowych i triathlonistów.

Dane techniczne urządzenia

Wahoo ELEMNT ROAM V2 posiada kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 400 i przekątnej 2,7 cala. Ma 905 cm szerokości, 595 cm wysokości i 205 cm długości, a jego całkowita waga wynosi 94 gramy. Urządzenie zostało wyposażone w wodoodporną obudowę, zapewniającą ochronę nie tylko przed deszczem, lecz także przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie. Wahoo ELEMNT ROAM V2 zasilany jest akumulatorem o wytrzymałości 17 godzin, ładowanym przy pomocy kabla USB. Na szczególną uwagę zasługuje ponadprzeciętna wytrzymałość zamontowanego w tym urządzeniu akumulatora, który pracuje poprawnie w temperaturach od -20 do nawet 70 stopni Celsjusza. Prezentowany model komputera rowerowego wyposażony został dodatkowo w czytnik kart pamięci 32 GB.

Funkcje urządzenia

Wahoo ELEMNT ROAM V2 posiada funkcję GPS i daje możliwość dodawania map. Tworzy statystyki dotyczące prowadzenia roweru i sporządza kopię zapasową. Urządzenie wyposażone jest ponadto w system ochrony przed kradzieżą, licznik przebiegu, informujący rowerzystę o dziennym kilometrażu i łącznej liczbie kilometrów, a także inne funkcje w postaci:

 • czujnika prędkości przekazującego dane o aktualnej, średniej oraz maksymalnej prędkości,
 • funkcji czasowej informującej o dacie, czasie, dniu tygodnia, a także całkowitym czasie jazdy,
 • stopera,
 • funkcji oświetlenia,
 • funkcji pomiaru tętna, dzięki której można poznać tętno bieżące, średnie, maksymalne oraz minimalne,
 • miernika wydajności informującego o aktualnej, średniej i aktualnej mocy,
 • funkcji pomiaru wysokości aktualnej, dziennej, skumulowanej i całkowitej oraz wysokości poszczególnych etapów, która umożliwia również sporządzanie wykresów przebiegu,
 • wskaźnika aktualnej temperatury,
 • wskaźnika całkowitego zużycia kalorii,
 • funkcji Start/Stop,
 • funkcji zapisywania,
 • inteligentnych alertów.

W zestawie z komputerem rowerowym GPS Wahoo ELEMNT ROAM V2 znajdują się kabel USB-C do ładowania, mocowanie trzpienia i aerodynamiczny uchwyt na kierownicę wraz z materiałem montażowym i skróconą instrukcją obsługi.

Wszystkie zaprezentowane modele komputerów rowerowych GPS od Wahoo ELEMNT dostępne są w specjalizującym się w sprzedaży sprzętu i akcesoriów rowerowych sklepie internetowym Bikester.

 

Komentarze

Jacek (26 stycznia 2023 22:30)
Witam, wszystko jest OK ale czemu nie jest w j.polskim.Dalej jesteśmy traktowani gorzej..Tylko dlatego jeszcze nie kupiłem.
Ja (24 stycznia 2023 15:56)
To już pedały hyba są nie potrzebne jak się ma takie cudo

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij