Menu

Dobry rok w Invest Parku

To był bardzo udany rok dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - twierdzi zarząd Invest Parku. Przedsiębiorcy zadeklarowali ponad 7 mld zł nakładów inwestycyjnych i stworzenie 3300 nowych miejsc pracy.

Dobry rok w Invest Parku
Jak podkreśla prezes WSSE Invest Park Piotr Wojtyczka, nadrzędnym celem wszystkich stref ekonomicznych w kraju jest przyciąganie inwestorów do Polski, a następnie zdrowa rywalizacja, by dana inwestycja powstała na terenie danej strefy, w naszym przypadku WSSE Invest Park, która posiada tereny inwestycyjne w trzech województwach - dolnośląskim, wielkopolskim i opolskim. Te działania zdaniem zarządu były w minionym roku bardzo skuteczne, o czym świadczą twarde statystyki.
 
- Udało nam się skutecznie wygrać walkę o inwestorów. To spowodowało, że w dwóch najważniejszych z punktu widzenia stref ekonomicznych wskaźnikach, czyli ilość nowych miejsc pracy i ilość deklarowanych nakładów jesteśmy na pierwszym miejscu. Gdy spotykaliśmy się w minionym roku, często mówiłem, że wałbrzyska strefa jest jedną z najlepszych w Polsce i tak faktycznie było. Zawsze byliśmy w czołówce, na górnej półce stref ekonomicznych a dzięki wynikom z zeszłego roku możemy mówić, że jesteśmy najlepszą strefą ekonomiczną w Polsce. Ponad 7 miliardów złotych deklarowanych inwestycji, 3300 nowych miejsc pracy w samej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dla porównania ogólem w strefach Polsce powstało w tym czasie 9000 miejsc pracy - mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE Invest Park.
 
 
Wśród najważniejszych inwestycji zrealizowanych przez Invest Park, obok budowy własnych hal przemysłowych wymienia się stworzenie specjalnego Centrum Szkoleniowego Klastra Edukacyjnego Invest in EDU, jako bardzo nowatorskiego i przyszłościowego obiektu.
 
- Pod koniec roku otworzyliśmy Centrum Szkoleniowe VR jako stałe rozszerzanie Klastra Edukacyjnego. Promowanie dobrej edukacji, dobra współpraca ze szkołami, zwłaszcza ze szkołami technicznymi, branżowymi wprost przekłada się na to, że młodzi ludzie z naszego obszaru są atrakcyjnymi pracownikami dla firm strefowych - twierdzi Piotr Wojtyczka.
 
 
 
Oprócz udanej działalności biznesowej Invest Park może pochwalić się także wieloma działaniami z zakresu biznesu odpowiedzialnego społecznie, czyli wspierania lokalnej społeczności, a także angażowaniu się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Suma środków przekazanych na różnego rodzaju działania pomocowe sięgnęła w minionym roku 670 tysięcy złotych na rzecz ponad 113 różnych beneficjentów.
 
- Dzięki temu, że osiągnęliśmy taki, a nie inny poziom biznesowy powoduje, że otrzymujemy od naszej rady nadzorczej zielone światło, by dzielić się tymi pieniędzmi z potrzebującymi, z trzecim sektorem. W sposób rekordowy mogliśmy stworzyć budżet Invest Parku na tego typu działania. Chcemy to robić, bo jako duża, strategicznie ważna spółka w południowo-zachodniej części kraju musimy być także odpowiedzialni społecznie. Musimy dzielić się pieniędzmi z potrzebującymi, myśleć o tych, którzy potrzebują wsparcia - mówi Wojtyczka.
 
 
Nowością w minionym roku było także powołanie Fundacji Strefa Talentów, która rozpoczęła pilotażowy program współpracy ze szkołami, w ramach którego będą wyławiane i wspierane dzieciaki o wyjątkowych zdolnościach po to, by należycie się nimi zaopiekować i by nie zmarnowały swoich talentów. Za największy sukces biznesowy uważa się pozyskanie ogromnego inwestora, czyli firmy Mercedes, która w powiecie jaworskim planuje postawienie drugiego dużego zakładu, w którym produkowane będą elektryczne pojazdy dostawcze. Wartość nakładów oszacowano w sumie na ponad 6 miliardów złotych.
 
 
plr
foto: P.Tokarski / archiwum
redakcja@walbrzych24.com
 
artykuł sponsorowany

Komentarze

Loniek (29 stycznia 2023 14:45)
Widzę że niektórym żal.dupe ściska. A może o Łosinskim piszą ludzie związani z WSSE? Jak Radzio złożył dokumenty na konkurs na prezesa strefy i doszedł do drugiego etapu, bo obecny prezes nie potrafił dobrze kwestionariusza wypelnić, to niektórym pracownikom zwieracze puściły i musieli pampersa używać, stąd ten hejt na chłopaku. Niestety układy zrobiły swoje i Fundacja Sempre Aude rządzi i bawi się na całego.
Maro Buntaro (26 stycznia 2023 19:57)
Radzio Łysy sam z PiSu odszedł bo takiej patologii politycznej jak w Wałbrzychu to nie ma nigdzie. Teraz kolesie z Fundacji strefą rządzą i nawzajem się na stołkach przepychają. Stanowiska dyrektorskie dla ludzików, którzy jeszcze studiów nie skończyli albo zamiast rehabilitować ludzi siedzą na stołku dyrektora zarządzającego (prawa ręka Prezesa). Dno i wodorosty nic więcej.
Karol (24 stycznia 2023 19:54)
Cytuję użytkownika: Praca w PiS
Łysy Radzio Ł. Z Białego gdzie się zgubił PiS go już wywalił, czy nowe stanowisko gdzieś dostał. Bo Rafałek Kierczus w starostwie dalej siedzi.
Nie wiem czy o tym samym Radziu myślimy. Czy przypadkowo Radzio, który nagrywał przełożonych wziął już ślub czy nadal żyje w grzechu? Przecież oni z PiSuaru tacy katolicy. Dla kolegi pytam.
Praca w PiS (24 stycznia 2023 19:05)
Łysy Radzio Ł. Z Białego gdzie się zgubił PiS go już wywalił, czy nowe stanowisko gdzieś dostał. Bo Rafałek Kierczus w starostwie dalej siedzi.

Dodaj komentarz

WSSE Invest Park  |   strefa ekonomiczna  |   biznes  |   edukacja  |  

Najzdolniejsi uczniowie i studenci otrzymali stypendia

Małe Centrum Nauki SOWA świętuje pierwsze urodziny (FOTO)

Bawią i uczą. Czy SOWA to ulubiona atrakcja wałbrzyskich szkół?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij