Menu

Niezwykła delegacja w Sztolniach Walimskich

Sztolnie Walimskie odwiedził Wicekonsul Węgier Adam Szesztay wraz swoim gościem kantorem Danielem Rosenfeldem z Budapesztu.

Niezwykła delegacja w Sztolniach Walimskich
Podczas wizyty upamiętniono węgierskie ofiary Holocaustu i wszystkich, którzy ponieśli śmierć podczas katorżniczej pracy w niemieckim obozie koncentracyjnym  Gross Rosen.
 
Konsulowi i kantorowi towarzyszyła delegacja z Towarzystwa Polsko - Węgierskiego z Wrocławia w składzie Beata Stragierowicz, Lech Stefan, dr Marek Natusiewicz oraz Patricia Plander z Wicekonsulatu Węgier z Wrocławia.
 
W uroczystościach ze strony gminy Walim udział wzięli Przewodnicząca Rady Gminy Zuzanna Bodurka, Wójt Adam Hausman, Sekretarz Aleksandra Ignaszak oraz Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu Wioletta Sowa. 
 
 
W Sztolniach Walimskich, przy grafikach Imre Holló, dokumentujących życie więźniów podczas prac w Kompleksie Riese, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze a Rosenfeld Daniel Imre odprawił modlitwę w intencji poległych więźniów, wykonał kilka żydowskich pieśni religijnych i zagrał na szofarze.
 
Zgodnie z tradycją żydowską ułożono również kamienie, symbolizujące trwałą, nieprzemijającą pamięć. Złożony został również wieniec pamięci ofiarom Holokaustu na Kwaterze Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Walimiu. Wizyta miała na celu uczczenie Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 

red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

xxx (25 stycznia 2023 9:56)
W sobie jaja robicie Wioletta Sowa dyrektorem ha ha

Dodaj komentarz

walim  |   wizyta  |   konsul  |   wegry  |   budapeszt  |   informacje  |   wiadomosci  |   walbrzych  |  

Czat z prezydentem. O co chcesz zapytać?

Dziećmorowice: remont drogi do Osiedla Słonecznego zakończony

Jak poprawić transport publiczny w regionie?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij