Menu

Ponad 2,5 miliona turystów odwiedziło Sztolnie Walimskie

23 stycznia 2023 roku minęło 28 lat, od kiedy Sztolnie Walimskie zostały udostępnione do zwiedzania.Odwiedziło je już ponad 2,5 mln turystów. 

Ponad 2,5 miliona turystów odwiedziło Sztolnie Walimskie
- Dziś możemy się pochwalić, że w tym czasie odwiedziło nas ponad 2,5 miliona turystów! - informują przedstawiciele gminy Walim
 
- Bardzo się cieszymy z tak dużego zainteresowania obiektem, który  nie tylko upamiętnia wielkie cierpienie i męczeństwo więźniów, ale także odkrywa nam karty trudnej wojennej historii –  mówi wójt gminy Walim Adam Hausman. 
 
 
Sztolnie są częścią Riese w Górach Sowich. Jest to największy projekt górniczo-budowlany nazistowskich Niemiec, rozpoczęty i niedokończony.
 
Sztolnie obejmują trzy wejścia wykute w skałach wschodniego zbocza wzniesienia Ostra (niem. Spitzenberg) prowadzą do równoległych sztolni oddalonych od siebie o około 45 metrów. Między nimi są usytuowane duże hale. Długość tuneli kompleksu Rzeczka wynosi 500 metrów (2500 m²; 14 000 m³). Nad ziemią zbudowano główną centralę telefoniczną, której węzeł był większy niż wrocławski czy legnicki.

red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

sztolnie  |   walimskie  |   riese  |   tajemnice  |   zwiedzajacy  |   w24  |   informacje  |   walbrzych  |   wiadomosci  |   news  |   wtv  |  

History Story: Śladami Riese

Kulawa Eksploracja: Tajemnice sztolni w pobliżu tunelu pod Wołowcem

Eksploracja sztolni w Miłkowie (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij