Menu

Usuwają nawisy śnieżne z dachów

Służby zrzucają nawisy śnieżne z dachów. Uważajcie, szczególnie w centrum miasta. 

 

Usuwają nawisy śnieżne z dachów

Wczoraj nawisy śnieżne usuwane były na Placu Grunwaldzkim, dziś służby pojawiły się między innymi w okolicach Ronda Solidarności. 

Świeży śnieg jest najlżejszy, jego metr sześcienny waży około 70 kg. Najcięższy jest śnieg mokry, waga metra sześciennego może wynosić nawet ponad pół tony. Zlodowaciały śnieg to już nawet 800 kg/m3. 

Za usunięcie sopli czy nawisów śnieżnych odpowiadają administratorzy budynków i właściciele. Dach nie musi być sterylnie czysty, chodzi o sytuacje, w których może on zagrozić bezpieczeństwu przechodzących.

Zaniechanie obowiązku odśnieżania dachu jest karane mandatem, można też z tego powodu nawet trafić do więzienia (do roku pozbawienia wolności). Wysokość mandatu może wynieść 500 zł. - czytamy w portalu muratorplus.pl, - Policja również ma prawo ukarać właściciela lub zarządcę nieruchomości karą do 1000 zł. Jeśli właściciel odmówi zapłacenia kary za nieodśnieżony dach policja może skierować sprawę do sądu, a wtedy mandat może wynieść do 5 000 zł.

 

 

Mandatem możemy zostać też ukarani w przypadku nieodśnieżonego chodnika przy naszej posesji. 
 adm
foto: adm
redkcja@walbrzych24.com

Komentarze

Księgowy (25 stycznia 2023 20:16)
, służby ",hahaha!
o (25 stycznia 2023 18:22)
A mieliśmy latać na wakacje na księżyc, na Marsa a niestety hitem są dachy. Obejrzę w takim razie Avatar.

Dodaj komentarz

odśnieżanie  |   dach  |   zima  |   śnieg  |   sople  |   nawisy śnieżne  |  

Sukcesy Wałbrzyskich Morsów na zlocie w Mielnie (VIDEO)

Chcecie jechać na narty ? Na Dzikowcu jest śnieg

Dachowanie w Sokołowsku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij