Menu

Atrakcje 31. Finału WOŚP w Wałbrzychu

Wałbrzych kolejny raz zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Centrum wydarzeń będzie Stara Kopalnia, gdzie przygotowano mnóstwo atrakcji.

Atrakcje 31. Finału WOŚP w Wałbrzychu
Tegoroczna zbiórka odbywa się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Jak zauważa Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej (z zawodu lekarz), jest to niezwykle groźny zespół objawów, który rozpocząć może się niewinnie od zwykłego skaleczenia, a skończyć tragicznie na śmierci pacjenta, jeśli nie zostanie w porę rozpoznane zagrożenie i wdrożone odpowiednie leczenie.
 
- Dla każdej osoby, która jest związana ze służbą zdrowia, pojęcie sepsa jest równie przerażające, co niestety powszechne. Sepsa zabiera nam często całkowicie zdrowych ludzi, w sile wieku, w przeciągu kilkunastu, a nawet kilku godzin. Dla ratowania tych pacjentów, od dzieci przez osoby w sile wieku, sportowców, skończywszy na osobach z obniżoną odpornością i starszych kluczowe jest pierwsze kilkadziesiąt minut, a potem kilka godzin. Ta zbiórka jest po to, aby ten straszny zespół chorobowy nie zabierał w ciszy ludzi jakby z ulicy. W praktyce wygląda to tak, że mała rana, mały obrzęk, po południu ktoś się słania na nogach, a w nocy jest w szpitalu i lekarze dyżurni, jeśli mają narzędzia i wiedzę, technikę, która pozwoli szybko to zdiagnozować, to do rana walczą o pacjenta. Potem dzwonią i informują rodzinę, że albo pacjent zmarł albo że najgorsze już za nim - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Trzonem każdego Finału WOŚP jest kwesta uliczna prowadzona przez rzeszę wolontariuszy. W tym roku na ulicach Wałbrzycha kwestować będzie 245 osób.
 
- Wielu wolontariuszy już w tej chwili działa, bo od 10 grudnia mamy pierwsze puszki stacjonarne, które pojawiły się w szkołach, żłobkach, przedszkolach, zakładach pracy i punktach usługowych i są tam zbierane datki. Każdy wolontariusz, który pojawi się 29 stycznia na ulicach miasta, będzie wyposażony w puszkę, która musi być oklejona banderolami. Każdy ma specjalny identyfikator z hologramem, wypisanym miejscem sztabu, imieniem i nazwiskiem i zdjęciem wolontariusza - mówi szefowa wałbrzyskiego sztabu WOŚP Dorota Turzańska.
 
 
Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będą zarówno policjanci, jak i wałbrzyscy strażnicy miejscy. Policja przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwesty.
 
- Przede wszystkim nie powinni poruszać się samotnie, tylko kwestować w grupach. Powinni chodzić po oświetlonych ulicach, gdzie spotkać można większą liczbę ludzi. Zdecydowanie powinni unikać pustych, ciemnych ulic. Radzimy nie czekać, aż puszka napełni się po brzegi, tylko częściej opróżniać ją w sztabie. Osoby poniżej 16. roku życia muszą kwestować w towarzystwie osoby dorosłej. Pamiętajmy, że zdrowie i życie jest najważniejsze i jeśli dojdzie do groźnej sytuacji, to nie walczmy o puszkę za wszelką cenę. Postarajmy się jednak zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących sprawcy i przekazać je nam, byśmy mogli skutecznie taką osobę ścigać - radzi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.
 
 
 
Ważnym punktem każdego Finału są licytacje, bo spora część środków zebranych w poszczególnych sztabach pochodzi właśnie z tej akcji. Co ciekawego znajdziemy w tym roku na wałbrzyskim kramiku?
 
- Mamy dużo fajnych gadżetów podarowanych przez wałbrzyskie instytucje. Na przykład wśród trzech pakietów z BWA znaleźć można voucher na 11 wejść na zajęcia ceramiki od podstaw. Mamy wycieczkę do Gruzji ufundowaną przez przyjaciela naszego prowadzącego imprezę Krzysztofa Chwalińskiego. To wyjazd na 5 dni dla 4 osób, więc warto zabrać ze sobą na Finał sporo gotówki. Mamy vouchery do siłowni, do Jump Planet, na masaż klasyczny. Mamy piękną lalkę wykonaną przez jedną z najlepszych pracowni lalkarskich - w naszym Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. W tym roku licytujemy dwa złote serduszka. Pierwsze od pana Grzegorza Śmigla, drugie od pana Bogusława Golińskiego, a także piernikowe serce ręcznie malowane przez panią posłankę Katarzynę Izabelę Mrzygłocką - wymienia Karolina Jefmańska z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
 
 
Organizatorzy proszą, by osoby chcące brać udział w licytacjach, miały ze sobą odpowiednią ilość gotówki, bo w tym roku w sztabie nie będzie możliwości płacenia kartą. Do Finału jak co roku dołączy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, organizując u siebie w siedzibie orkiestrową zbiórkę krwi. Na terenie Starej Kopalni już od godziny 15 startuje wiele ciekawych atrakcji. Między innymi Kids Tech zaprasza na budowanie wielkiego serca z klocków. Strażacy prezentować będą swój sprzęt ratowniczy oraz urządzać pokazy z udziałem psów ratowniczych z wałbrzyskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Poza tym na scenie prezentować się będą finaliści konkursu Wałbrzych ma Talent. Wystąpi również zespół Miejskie Granie. Na koniec ok. godziny 20:00 w ramach Światełka do Nieba odbędzie się pokaz ognia grupy Impuls.
 
 
Więcej szczegółów dowiecie się z konferencji prasowej zapowiadającej tegoroczny 31. Finał WOŚP w Wałbrzychu:
 
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wałbrzych2022 (28 stycznia 2023 9:28)
Półgłowek ratuszowy urządza sobie zabawę a na ulicy ludzie wywracają się na oblodzonych chodnikach bo miasto nie potrafi zadbać o należyte zimowe utrzymanie ciągów komunikacyjnych.Zabrakło ci soli pajacu zaburzony?
Analityk miejski (26 stycznia 2023 11:48)
Proponuję licytację Srula.Cena wywoławcza minus 500 zł.Warunek: wygrywający zabiera go sobie minimum na rok.
Taka prawda (26 stycznia 2023 10:26)
Cytuję użytkownika: ***** *** WIELOKROTNIE
Cytuję użytkownika: Mietek
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Oczywiście najlepszą reklamą WOŚP-u było by gdyby ci ludzie których widzimy na zdjęciach przekazali na ten cel np., 20% swoich zarobków. Oni chyba jednak uważają, że każde wypowiedziane przez nich słowo warte jest 1000 zł.
Najlepiej oceniać innych. Szkoda mi Ciebie
Przecież to pisowski, w dodatku płatny propagandysta, nie robi tego za darmo.
To nie Owsik zbiera na dzieci, tylko dzieci na mrozie do puszek na pałac i rodzinę Owsika, oraz na wynagrodzenie dla biednych celebrytów i elitek z TVN. Wasze dzieci pracują za darmo i zbierają do puszek, a celebryci i elitki z TVN maja placone za koncerty w samorządach PO. Wyzyskiem biednych dzieci napychają sobie kieszenie bogaci. Taka jest prawda. https://wiadomosci.wp.pl/ile-kosztuje-wielka-orkiestra-zobacz-zarobki-gwiazd-6037130756227713a https://www.cgm.pl/news/tomek-lipinski-artysci-dostaja-honoraria-za-koncerty-wosp-u/
Kościół vs WOSP i lewactwo. (26 stycznia 2023 10:20)
Jak idzie ośrodkom lewackim i LGBT pomoc ludziom, ile domów opieki prowadza? Ile i jak pomagają starszym, niepelnosprawnym, ubogim itd itd? Bo organizacje kościelne prowadzą: Dla dzieci i młodzieży obciążonych ubóstwem: 92 domy dziecka, 27 domów matki i dziecka, 27 burs, 378 świetlic terapeutycznych, 30 centrów interwencji kryzysowej, 105 podwórkowych klubów, 257 ośrodków kolonijnych, 21 telefonów zaufania i 65 funduszów stypendialnych. Dla osób starszych: 160 domów pomocy społecznej, 69 klubów seniora, 67 środowiskowych domów samopomocy. Dla osób uzależnionych: 62 punkty konsultacyjne dotyczące problemów alkoholowych, 21 ośrodków terapii uzależnień dla dorosłych, a 10 dla dzieci. Dla osób niepełnosprawnych: 116 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, 108 warsztatów terapii zajęciowej oraz 18 zakładów aktywności zawodowej, 81 gabinetów rehabilitacyjnych, 16 centrów opieki dziennej i 34 ośrodki wychowawcze. Dla bezdomnych: 302 punkty pomocy doraźnej, 286 punktów wydawania odzieży, 121 mieszkań chronionych, 61 schronisk dla kobiet i mężczyzn, łaźnie, przytuliska, ogrzewalnie i noclegownie. Dla bezrobotnych: osiem centrów aktywizacji, 12 klubów integracji społecznej, sześć świetlic i 20 spółdzielni socjalnych (łącznie 82 dzieła). Dla migrantów i uchodźców: 29 dzieł, w tym 15 diecezjalnych centrów pomocy migrantom i uchodźcom, dwa domy dla repatriantów oraz 12 innych ośrodków. Ponadto instytucje kościelne prowadzą 122 stacje opieki medycznej, 63 zakłady opiekuńczo-lecznicze, 61 hospicjów domowych, 40 hospicjów stacjonarnych, 270 jadłodajni, 19 aptek i 21 poradni środowiskowych. Działa również 110 magazynów w ramach programu dystrybucji nadwyżek żywności PEAD i 92 magazyny do przechowywania ubrań i sprzętu.
Jerzy Jacek Pilchowski (26 stycznia 2023 10:19)
Cytuję użytkownika: Hahaha
Cytuję użytkownika: Jacek Jerzy Pilchowski
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: ***** *** WIELOKROTNIE
Cytuję użytkownika: Mietek
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Oczywiście najlepszą reklamą WOŚP-u było by gdyby ci ludzie których widzimy na zdjęciach przekazali na ten cel np., 20% swoich zarobków. Oni chyba jednak uważają, że każde wypowiedziane przez nich słowo warte jest 1000 zł.
Najlepiej oceniać innych. Szkoda mi Ciebie
Przecież to pisowski, w dodatku płatny propagandysta, nie robi tego za darmo.
Najpierw jakiś PO-wiec napisał, że NIE WOLNO OCENIAĆ CARA. Następnie drugi sugeruje, że za krytykowanie Cara mam płacone. - PO-wska biedota "cytuje" to co kiedyś napisałem: Za każdy komentarz dostaję 1000 zł i wątroba im z zazdrości gnije.
Murem za Owsiakiem !!!
Murem więziennym jeśli już.
Nie ja napisałem to "Murem ...". Jak widać lewe-libki nie umieją żyć bez złodziejstwa takiego jak np., podpisywanie się nazwiskiem kogoś innego. P.S. Do tego rodzaju "praktyk" dołącza się też ten portal gdyż administrator widzi numery IP i nie reaguje na takie oszustwa choć ma taki obowiązek.
Hahaha (26 stycznia 2023 7:46)
Cytuję użytkownika: Jacek Jerzy Pilchowski
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: ***** *** WIELOKROTNIE
Cytuję użytkownika: Mietek
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Oczywiście najlepszą reklamą WOŚP-u było by gdyby ci ludzie których widzimy na zdjęciach przekazali na ten cel np., 20% swoich zarobków. Oni chyba jednak uważają, że każde wypowiedziane przez nich słowo warte jest 1000 zł.
Najlepiej oceniać innych. Szkoda mi Ciebie
Przecież to pisowski, w dodatku płatny propagandysta, nie robi tego za darmo.
Najpierw jakiś PO-wiec napisał, że NIE WOLNO OCENIAĆ CARA. Następnie drugi sugeruje, że za krytykowanie Cara mam płacone. - PO-wska biedota "cytuje" to co kiedyś napisałem: Za każdy komentarz dostaję 1000 zł i wątroba im z zazdrości gnije.
Murem za Owsiakiem !!!
Murem więziennym jeśli już.
Jacek Jerzy Pilchowski (26 stycznia 2023 7:39)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: ***** *** WIELOKROTNIE
Cytuję użytkownika: Mietek
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Oczywiście najlepszą reklamą WOŚP-u było by gdyby ci ludzie których widzimy na zdjęciach przekazali na ten cel np., 20% swoich zarobków. Oni chyba jednak uważają, że każde wypowiedziane przez nich słowo warte jest 1000 zł.
Najlepiej oceniać innych. Szkoda mi Ciebie
Przecież to pisowski, w dodatku płatny propagandysta, nie robi tego za darmo.
Najpierw jakiś PO-wiec napisał, że NIE WOLNO OCENIAĆ CARA. Następnie drugi sugeruje, że za krytykowanie Cara mam płacone. - PO-wska biedota "cytuje" to co kiedyś napisałem: Za każdy komentarz dostaję 1000 zł i wątroba im z zazdrości gnije.
Murem za Owsiakiem !!!
Jerzy Jacek Pilchowski (25 stycznia 2023 22:36)
Cytuję użytkownika: ***** *** WIELOKROTNIE
Cytuję użytkownika: Mietek
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Oczywiście najlepszą reklamą WOŚP-u było by gdyby ci ludzie których widzimy na zdjęciach przekazali na ten cel np., 20% swoich zarobków. Oni chyba jednak uważają, że każde wypowiedziane przez nich słowo warte jest 1000 zł.
Najlepiej oceniać innych. Szkoda mi Ciebie
Przecież to pisowski, w dodatku płatny propagandysta, nie robi tego za darmo.
Najpierw jakiś PO-wiec napisał, że NIE WOLNO OCENIAĆ CARA. Następnie drugi sugeruje, że za krytykowanie Cara mam płacone. - PO-wska biedota "cytuje" to co kiedyś napisałem: Za każdy komentarz dostaję 1000 zł i wątroba im z zazdrości gnije.
***** pisowskie bydło (25 stycznia 2023 21:47)
Cytuję użytkownika: xsdS
Cytuję użytkownika: ***** *** WIELOKROTNIE
Cytuję użytkownika: Mietek
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Oczywiście najlepszą reklamą WOŚP-u było by gdyby ci ludzie których widzimy na zdjęciach przekazali na ten cel np., 20% swoich zarobków. Oni chyba jednak uważają, że każde wypowiedziane przez nich słowo warte jest 1000 zł.
Najlepiej oceniać innych. Szkoda mi Ciebie
Przecież to pisowski, w dodatku płatny propagandysta, nie robi tego za darmo.
bierze reklamówki i koperty jak rudy i grocki
Naucz się najpierw poprawnie pisać, a potem dyskutuj pisowski analfabeto i fizolu z rusztowania po szkole u zjeba czarnka. Nawet nick masz jak półgłówek....
xsdS (25 stycznia 2023 20:57)
Cytuję użytkownika: Się tylko potwierdziło
Cytuję użytkownika: xsdS
ja oddam mocz właśnie zbieram mam 7 litrów hahahahah na ruską onucę ani grosza
Ależ nikt nie wątpił pisowski fizolu z rusztowania, że jesteś chamem....
POwski analfabeto na młynarskiej kończyłeś szkołę
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

WOŚP  |   stara kopalnia  |   wałbrzyski ośrodek kultury  |   koncerty  |   licytacje  |   pokazy  |   kids tech  |   krwiodawstwo  |   policja  |   straż miejska  |   straż pożarna  |  

Marcowe koncerty w Filharmonii Sudeckiej

Budowali miasto przyszłości z LEGO

200 kg klocków LEGO w Starej Kopalni

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij