Menu

Prawie 3,5 promila - kierowca złapany po anonimowym donosie

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu, kamiennogórscy policjanci mogli namierzyć i wyeliminować z ruchu kierowcę, który miał aż 3,4 promila alkoholu.

Prawie 3,5 promila - kierowca złapany po anonimowym donosie
Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Kamiennej Góry otrzymali informację od anonimowej osoby o podejrzeniu, że na terenie miasta prawdopodobnie nietreźwy mężczyzna kieruje samochodem osobowym.
 
Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania pojazdu odpowiadającemu opisowi. Już kilkanaście minut później przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze zatrzymali go do kontroli. 
 
- Osoba, która poinformowała policję o swoich podejrzeniach powinna być z siebie dumna, bowiem 37-latek siedzący za kierownicą był rzeczywiście kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3,4 promila alkoholu - mówi st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka z kamiennogórskiej policji.
 
 
 
Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania i teraz będzie się musiał liczyć z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów, a nawet pozbawieniem wolności do lat 2.
 
- Kierowanie jakimkolwiek pojazdem w stanie nietrzeźwości to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dlatego - jeśli zauważysz coś niepojącego, nie wahaj się i zadzwoń na numer alarmowy 112. Swoim działaniem możesz uratować komuś życie - apeluje Katarzyna Trzepak-Balicka.
 
opr.plr
foto: KPP w Kamiennej Górze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Podzamczanin (27 stycznia 2023 7:50)
Na podzamczu nie do pomyślenia

Dodaj komentarz

Kamienna Góra  |   policja  |   112  |   pijany kierowca  |   donos  |  

Okradła seniorkę udając lekarkę

Schował się za suszarką i podawał się za brata

73-latka ukradła perfumy, 40-latek dwie tabliczki czekolady

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij