Menu

Maturzyści zatańczyli Poloneza w wałbrzyskim Rynku (FOTO/VIDEO)

To już tradycja. Maturzyści zatańczyli Poloneza w wałbrzyskim Rynku. Taniec wrócił do Śródmieścia po pandemicznej przerwie. 

Maturzyści zatańczyli Poloneza w wałbrzyskim Rynku (FOTO/VIDEO)

W tańcu wzieły udział wszystkie szkoły średnie z Wałbrzycha. Za organizację, jak zawsze odpowiadało II Liceum Ogólnokształcące.

- Bardzo dziękuję za kontynuowanie tej pięknej tradycji po przerwie pandemiczno kryzysowej. Jak zawsze, cieszymy się że w Rynku jest tylu młodych wałbrzyszan. Wypełniają Rynek życiem i nadzieją, przyszłością. To jest co, co cechuje wasze pokolenie. Mamy nadzieję, że będziecie wnosić w nasze miasto wszystko to, co prezentujecie obecnie – pasję, nadzieję, przyszłość, młodość, perspektywę, życie. Chciałbym, żebyście wszyscy po pięknie zdanej maturze rozpoczęli studia w wałbrzyskich szkołach wyższych. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

 

Polonez to reprezentacyjny polski  taniec narodowy. Tradycją jest jego tańczenie na studniówce. Na dworach królów polskich Polonez stanowił element ceremoniału dworskiego, będąc paradą szlachty przed monarchą. Tańczony był na rozpoczęcie balów , również obecnie inauguruje niektóre imprezy, dla podkreślenia ich uroczystego charakteru .
 
Wałbrzyscy maturzyści zatańczyli w Rynku po raz ósmy

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28
Zdjęcie 29
Zdjęcie 30
Zdjęcie 31
Zdjęcie 32
Zdjęcie 33
Zdjęcie 34
Zdjęcie 35
Zdjęcie 36
Zdjęcie 37
Zdjęcie 38
Zdjęcie 39
Zdjęcie 40
Zdjęcie 41
Zdjęcie 42

Komentarze

Hipokryzja (26 stycznia 2023 20:47)
Co tam robi Srul??.Dyktuje tempo,krok,zasady,rytm i gdzie skręcić?? Czy zauważył fotografa i szybko pysk w kadr wcisnął? Może szybką ankieta ilu uczniów z tych maszerujacych przyszło na spęd dobrowolnie, a ilu po dyskretnym, zachęcającym szepcie "chcesz mieć problem z maturą?"
Michal (26 stycznia 2023 18:52)
Cytuję użytkownika: Józek
Biedne dzieci zmuszone przez dyrektorów szkół podległych szełemejowi zrobiły z siebie pajaców Po to tylko, żeby lokalny satrapa odbierał hołdy. Masakryczna żenada a nie nowa świecka tadycja.
Ty jesteś biedny z tymi wypocinami. Żal mi Ciebie
ja (26 stycznia 2023 16:31)
cieszy oko
Józek (26 stycznia 2023 16:18)
Biedne dzieci zmuszone przez dyrektorów szkół podległych szełemejowi zrobiły z siebie pajaców Po to tylko, żeby lokalny satrapa odbierał hołdy. Masakryczna żenada a nie nowa świecka tadycja.

Dodaj komentarz

polonez  |   tradycja  |   taniec  |   walbrzych  |   rynek  |  

Stary Zdrój: Około 130 dzieci dostało paczki

Włączono lampki na choince, a prezydent rozdawał cukierki (FOTO)

Turyści utknęli w Karkonoszach. Pomógł GOPR

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij