Menu

Coraz częściej jeździmy pociągami

16 milionów pasażerów przewiozły w 2022 roku Koleje Dolnośląskie. To nowy rekord, dotychczasowy padł w 2019 roku, gdy w żółto-białymi pociągami przejechało 14,1 mln pasażerów.


 

Coraz częściej jeździmy pociągami

Dolnośląski przewoźnik pobił rekord w historii swojej działalności. W 2022 roku Koleje Dolnośląskie przewiozły o blisko 2 mln więcej osób niż podróżowało z KD przed pandemią. Dotychczasowy rekord padł w 2019 roku - 14,1 mln pasażerów. W zeszłym roku ta liczba wyniosła 16 milionów.

-  Rok 2022 udowodnił, że pasażerowie wrócili do podróży koleją po pandemicznych latach 2020-2021. Według najnowszych danych Urzędu Transportu Kolejowego w listopadzie 2022 roku pociągami w Polsce poruszało się o 25% więcej pasażerów niż w tym samym miesiącu 2021 r. oraz o 152% więcej pasażerów, niż w listopadzie 2020 r. Powrót Polaków do pociągów obserwujemy wyraźnie na Dolnym Śląsku. - informuje Bartłomiej Rodak z Kolei Dolnośląskich.

Sto milionów podróży

Koleje Dolnośląskie obchodzą w 2023 roku swoje 15-lecie. W tym roku odbędzie się również 100-milionowa podróż pociągiem dolnośląskiego przewoźnika. Powinno do niej dojść na przełomie kwietnia i maja br.

adm
foto: KD
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Podzamczanin (27 stycznia 2023 10:20)
Cytuję użytkownika: Michal.
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
My na Podzamczu nie musimy jeździć pociągami. Mamy samochody,w przeciwieństwie do 13 dzielnic co to trumnami na kółkach jeżdżą. I w nocy przychodzą kraść.
Ty tak poważnie, czy coś brałeś. Współczuję
A co,może tak nie jest? flota aut może nie sama najnowszą zależy przeglądy ma,oc ma,prawo jazdy ma. A taki 11 listopada ostatnio,bez OC, prawka,przeglądu i najebany. I tak wielu z tego rejonu. A auto wartości 1500zl,żeby w razie co jebnac do rowu i czesc
Michal. (27 stycznia 2023 10:10)
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
My na Podzamczu nie musimy jeździć pociągami. Mamy samochody,w przeciwieństwie do 13 dzielnic co to trumnami na kółkach jeżdżą. I w nocy przychodzą kraść.
Ty tak poważnie, czy coś brałeś. Współczuję
Podzamczanin (27 stycznia 2023 9:56)
My na Podzamczu nie musimy jeździć pociągami. Mamy samochody,w przeciwieństwie do 13 dzielnic co to trumnami na kółkach jeżdżą. I w nocy przychodzą kraść.
Do lemingokoków (27 stycznia 2023 9:26)
Teraz widać, jak platfusy zlikwidowały PKP, bo się nie opłacało...

Dodaj komentarz

Gość Dnia - Łukasz Kazek

Łukasz Kazek - eksplorator historii

Wyremontują XIX-wieczny tunel na trasie kolejowej do Jeleniej Góry

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij