Menu

I na tym właśnie polega służba...

Błąkał się nocą wokół budynku, nie mógł wejść do swojego mieszkania. 88-latkiem zajęła się posterunkowa Agnieszka Bernat z głuszyckiego komisariatu, dużą empatią wykazała się również sąsiadka 88-latka. - Nie bądźmy obojetni - apeluje policja. 
 

I na tym właśnie polega służba...

Około godziny czwartej w nocy dyżurny z głuszyckiego komisariatu wysłał funkcjonariuszy na ul. Ogrodową, gdzie zaniepokojona kobieta zgłosiła, że widzi 88-letniego schorowanego sąsiada spacerującego bez celu dookoła budynku. Na miejscu mundurowi zastali mężczyznę i zgłaszającą, która pomogła mu wejść na klatkę schodową. Senior nie posiada żadnej bliskiej rodziny i zamieszkuje samotnie.

- 88-latek miał widoczną ranę z tyłu głowy oraz zabrudzone całe ubranie. Był z nim utrudniony kontakt i nie odpowiadał logicznie na zadawane przez funkcjonariuszy pytania. - relacjonuje komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Mężczyzna wcześniej próbował dostać się do swojego mieszkania, jednak uszkodził zamek i nie mógł otworzyć drzwi. Z uwagi na krwawiącą ranę, funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało seniora do szpitala.

- Lekarz poinformował, iż po udzielaniu niezbędnej pomocy, mężczyzna zostanie wypisany do domu. I na tym interwencja policjantów się zakończyła... jednak to nie koniec tej historii.- mówi komisarz Marcin Świeży.

Po zakończeniu służby o godzinie szóstej nad ranem post. Agnieszka Bernat, wiedząc, że 88-latek nie ma nikogo, kto pomógłby mu w powrocie do domu, wsiadła do swojego samochodu i pojechała do szpitala. Dzięki pomocy funkcjonariuszki, mężczyzna w bezpieczny sposób wrócił do swojego mieszkania. Z uwagi na fakt, że nie można było nadal otworzyć drzwi, posterunkowa Bernat wezwała na miejsce ślusarza. Powiadomiła również o całej sytuacji Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuszycy. W oczekiwaniu na ślusarza policjantka cały czas była przy 88-latku. Gdy w końcu udało się otworzyć drzwi i mężczyzna mógł wejść do swojego mieszkania, posterunkowa wróciła do domu.

Dużą empatią wykazała się również sąsiadka 88-latka, która zawiadomiła o całej sytuacji policje.

- Pamiętajmy, że okres zimowy to trudny czas, zwłaszcza dla osób starszych, schorowanych czy bezdomnych. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze pod numerem telefonu alarmowego 112. - dodaje komisarz Marcin Świeży.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Joanna (28 stycznia 2023 6:07)
Nienawistną mowa
Obywatel (27 stycznia 2023 15:47)
Jakby to zrobił normalny obywatel to by nawet nie było rzadnej wzmianki. A z tych pajacy zwanych policja a raczej milicją robią bohaterów sługusy partii rządzącej.
Sti (27 stycznia 2023 15:21)
Służba polega równiez na tym, by na rozkazy z Nowogrodzkiej bić, pałować, wywozić 100 km od miejsca zamieszkania, przetrzymywać bez dostępu do toalety i adwokata obywateli walczących o swoje prawa i sprzeciwiających się haniebnym poczynaniom władzy, nie?
Podzamczanin (27 stycznia 2023 13:34)
Cytuję użytkownika: Łobuz z Sobięcina
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
Jakby to było na 11 listopada to nie byli by obojętni. Ojebali by dziadka z czego by się dało i wypchali na ulicę .taka dzielnica.
11listopada to ulica, a nie dzielnica fanatyku komunistycznego czaru architektury betonowej.
Ok,więc stary zdroj to 13 dzielnica i patologia.pasi. Niewiele zmienia. Patolstwo az się wylewa z tych dzielnic
Łobuz z Sobięcina (27 stycznia 2023 13:19)
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
Jakby to było na 11 listopada to nie byli by obojętni. Ojebali by dziadka z czego by się dało i wypchali na ulicę .taka dzielnica.
11listopada to ulica, a nie dzielnica fanatyku komunistycznego czaru architektury betonowej.
Podzamczanin (27 stycznia 2023 11:43)
Jakby to było na 11 listopada to nie byli by obojętni. Ojebali by dziadka z czego by się dało i wypchali na ulicę .taka dzielnica.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   pomoc  |   Głuszyca  |  

Hubert chce żyć jak jego rówieśnicy

Rekord weekendu - 2,35 promila

Uciekał z prędkością 190 km/h. Potrącił policjanta

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij