Menu

Jarosław Jarema z Grand Prix VI Triennale Fotografii Wałbrzyskiej

Jarosław Jarema zdobył Grand Prix VI Triennale Fotografii Wałbrzyskiej. Finisaż wystawy prac wałbrzyskich fotografów odbył się w Centrum Ceramiki Unikatowej w przestrzeniach Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA w Starej Kopalni. 

Jarosław Jarema z Grand Prix VI Triennale Fotografii Wałbrzyskiej

Nagrodę publiczności otrzymała Brygida Strzępek. Z 377 oddanych głosów, zdobyła ich najwięcej. 

Laurata Grand Prix wybiera kapituła składająca się z autorów wystawy. 

Jaki jest poziom wałbrzyskiej fotografii zdaniem kuratora wystawy, Jarosława Michalaka?

- Jeśli chodzi o fotografię wałbrzyską, to jest dobrze i bardzo dobrze. Tak bym powiedział. Autorzy, którzy biorą udział od początku, od wielu lat poruszają się we włąsnej stylistyce. Robią swoje zestawy prac, które są pokazywane nie tylko w Wałbrzychu, ale też w Polsce i na świecie. Jest to gorno, znanych, uznanych i często wręcz wybitnych twórców. Ciekawe jest to, że przekrój wiekowy jest dosyć spory. Mamy  95-latka i 18-latka na wystawie. Również młode osoby biorą udział w tym przeglądzie. - mówi kurator wystawy, Jarosław Michalak. 

 

 

W pracach wałbrzyskich twórców można dostrzec wiele podobieństw. 

- Myślę, że osoby mocno związane z fotografią zaczynają to dostrzegać. Pojawia się to nawet w wypowiedziach ludzi, którzy zajmują się fotografią od wielu lat - publikują w pismach fotograficznych i czasami prowadzą te pisma. Przyjeżdżając tutaj, mówią że widać pewien sznyt wałbrzyski. Coś, co pojawia się z czasem po nastu latach. Pewne ścieranie się ideii i naszych poglądów na fotografię. Na pewne rzeczy zwracamy uwagę bardziej niż na inne. Są to zdjęcia pełne głębi, pełne opowieści i historii, które są poza kadrem.  - mówi kurator wystawyJarosław Michalak. 

Wystawa będzie prezentowana również od marca w Legnicy. 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25

Komentarze

Sti (28 stycznia 2023 15:00)
Cytuję użytkownika: Dana
Gratulacje dla zwycięzców ???? oraz wszystkich uczestników wystawy???? przedstawiających swoje fotografie. Super prace. Szacunek za chęci, zacięcie i wytrwałość w realizacji swojej pasji. Czekamy na więcej????
Fajny wpis xD
Dana (28 stycznia 2023 11:52)
Gratulacje dla zwycięzców ???? oraz wszystkich uczestników wystawy???? przedstawiających swoje fotografie. Super prace. Szacunek za chęci, zacięcie i wytrwałość w realizacji swojej pasji. Czekamy na więcej????

Dodaj komentarz

triennale  |   fotografia  |   walbrzyska  |   klub  |   fotograficzny  |   grand  |   prox  |   jaroslaw  |   jarema  |  

Nie żyje Andrzej Dobosz, założyciel Automobilklubu Sudeckiego

Dzieci też mogą grać w Football Amerykański

Udany powrót Audiolake Festival (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij