Menu

65-latek jeździł z promilem

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie mieszkańca Jedliny-Zdroju. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają - nie ma przyzwolenia na jazdę po alkoholu!

65-latek jeździł z promilem
Policjanci z wałbrzyskiej drogówki zatrzymali na pl. Zwycięstwa w Jedlinie-Zdroju 65-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował  samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Pierwsze badanie wykazało dokładnie 1,05 promila alkoholu w organizmie wałbrzyszanina. Sprawca przestępstwa drogowego utracił więc w momencie kontroli prawo jazdy.
 
 
- Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego orzeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a może także zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę - spożywałem alkohol, nie jadę! - mówi kom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lidka (29 stycznia 2023 9:16)
Nachlał się na melinie "U Drożdzaka" i pooooojechał
Lolo (28 stycznia 2023 10:41)
A mógł jeździć z wnukami to zabrał a przejażdżkę promile, teraz będzie miał za swoje
Ewa. (28 stycznia 2023 9:26)
Stary cymbal!Brawo Policja ,eliminować z drogi potencjalnych zabójców!

Dodaj komentarz

Jedlina-Zdrój  |   policja  |   112  |   pijany kierowca  |   alkohol  |  

Schował się za suszarką i podawał się za brata

73-latka ukradła perfumy, 40-latek dwie tabliczki czekolady

Dziś akcja 'Trzeźwość' na wałbrzyskich drogach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij