Menu

700 mieszkańców od kilku dni bez prądu

Miejscowości w gminie Głuszyca już od kilku dni pozbawione są prądu. Władze organizują pomoc doraźną, bo trudno powiedzieć ile czasu zajmie usuwanie awarii.

700 mieszkańców od kilku dni bez prądu
Jak twierdzi burmistrz Głuszycy Roman Głód, w niektórych miejscowościach prądu nie ma już od piątku.
 
- Skala problemu jest taka, że około 700 osób jest bez prądu w Łomnicy, Sierpnicy i częściowo w Głuszycy. Prąd wrócił częściowo wczoraj wieczorem (niedziela 30.01), ale dzisiaj znowu go nie ma. Ludzie są bardzo poirytowani, bo nie ma jednoznacznej informacji z Tauronu, jak długo potrwa awaria - mówi Roman Głód.
 
Gmina Głuszyca uruchomiła pomoc interwencyjną dla swoich mieszkańców, bo trudno powiedzieć jak długo potrwają problemy.
 
 
- Zajmujemy się osobami starszymi, potrzebującymi pomocy. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Jesteśmy również po rozmowach ze wspólnotami, którym będziemy dostarczać agregaty prądotwórcze. Mamy również przygotowane miejsca w agroturystykach dla osób, które chciałyby na ten czas zmienić miejsce zamieszkania, czyli ewakuować się z miejsc, gdzie nie ma energii elektrycznej - dodaje Roman Głód.
 
Informacje o awariach na stronie internetowej Tauron Dystrybucja są aktualizowane na bieżąco, ale sprowadza się to do tego, że terminy usuwania awarii w wielu przypadkach są ciągle przedłużane. Obecnie dla miejscowości w gminie Głuszyca przewidywany czas usunięcia awarii to wtorkowy wieczór, ale w każdej chwili może się to zmienić.
 
Zapytaliśmy przedstawicieli Tauron Dystrybucja, ilu mieszkańców regionu pozbawionych jest obecnie prądu i jak długo potrwa usuwanie najpoważniejszych awarii i jaka jest skala problemu w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim. Czekamy na odpowiedź.
 
plr
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

spec (31 stycznia 2023 17:30)
Cytuję użytkownika: Grzegorz
Zapraszam na ul. Świdnicką w Wałbrzych od numeru 36 nie ma prądu od piątku wieczorem. Nie ma czym się ogrzać co ugotować bo nie ma gazu w tej części ulicy. Zarządzani kryzysowe w Mieście nić nie robi w tym temacie. Dlaczego inne służby nie pomagają Tauronowi skoro sobie nie radzi w Wałbrzychu i powiecie. Może Wojewoda pomoże ze swoimi służbami ? Pozdrawiam.
Ja mam prad i ch*j klade na swidnicka wypierdalac zbierac chrust
Polski Nacjonalizm (31 stycznia 2023 12:14)
Cytuję użytkownika: Marznę by Biden mógł dobrze żyć (30 stycznia 2023 14:26)
W imie nienawisci do Putina sianej przez TV, my ruskie onuce deklarujemy ze bedziemy marznac aby Biden mogl dobrze zyc...Heil Bandera und Waffen SS-Galizien
W imie historycznej, dziejowej narodowej nienawisci do Rosji I Niemiec, nalezy zdemilitaryzowac Berlin i Moskwe, by zapewnic Polsce bezpieczenstwo wszelkimi sposobami. ***** azjatycka, mongolska i islamska dzicz ze wschodu i zachodu. Idz ciapatym paly robic kadyrowcu. Jebac Putina, Lukaszenke Berlin i Asada.
Polski Nacjonalizm (31 stycznia 2023 12:09)
Cytuję użytkownika: banderowska onuca (30 stycznia 2023 12:29)
Cytuję użytkownika: ruska onuca
Cytuję użytkownika: Mieszczanin
Możnaby wziąć agregaty z Wałbrzycha ale.... czekaj chyba wywieźli je do Boryslawia. To cóż kochani pozbierać ten chrust i ognisko. Wiosna już całkiem niedługo.
putin i jego ludzie są z ciebie dumni kacapska onuco..
bandera i jego ludzie są z ciebie dumni faszystowska onuco..
Dziwnym trafem to lewactwo i LGBT ma Polakow za faszystow maszerujacych po Warszawie 11 listopada. tak samo wypowiada sie o nas Kreml i Berlin. A takze takie ich popychla jak ty. Jebac Berlin Jebac Moskwe dwoch najwiekszych wrogow w dziejach Polski. Berlin i Moskwa ugadali sie na temat Ukrainy, a w Polsce tylko ich popychla w tym pomagaja. Takie sa fakty, szuria nie reprezentuje interesow Polski. W interesie Polski jest porazka Berlina i Moskwy na Ukrainie.
PIS dostarczyl węgiel (31 stycznia 2023 12:04)
do Wałbrzycha, ale miasto bez PIS, alektorat PO z MOPSu dopłaty na wegiel wzielo, a węgla juz nie. Teraz kwicza ze marzna. Madre to niemieckie bydlo?
Lewactwo to stan umysłu (31 stycznia 2023 11:58)
Dowód na ocieplenie klimatu
Bronek (31 stycznia 2023 9:50)
Mam wrażenie, że tauron testuje cierpliwość konsumentów. Firma, która ma miliardowe zyski i milionowe premie dla zarządu realizuje dystrybucję energi w opraciu o dziewietnastowiczny system drutów na słupach, które w większości postawiono w latach siedemdziesiatych XX w. Obecnie ani nie utrzymują linii napowietrznych (konserwacja, wymiana, odgałęzianie i usuwanie kolizji drzew) ani prowadzą inwestycji w kierunku sklablowania tras przesyłowych. Niestety energetyka hoduje za to największe lobby sejmowe i daje najlepsze zwroty z inwestycji w kapitał ludzki, poprzez wpłaty na fundusz wyborczy. Nic nie muszą dzięki temu.
Mieszczanin (30 stycznia 2023 20:06)
Cytuję użytkownika: ruska onuca
Cytuję użytkownika: Mieszczanin
Możnaby wziąć agregaty z Wałbrzycha ale.... czekaj chyba wywieźli je do Boryslawia. To cóż kochani pozbierać ten chrust i ognisko. Wiosna już całkiem niedługo.
putin i jego ludzie są z ciebie dumni kacapska onuco..
Otrzyj durną gebe z piany bierz rower i zapierdalaj do Głuszycy ludziom prąd napedałowac. Może się do czegoś przydasz. Albo kup im agregat
Grzegorz (30 stycznia 2023 18:58)
Zapraszam na ul. Świdnicką w Wałbrzych od numeru 36 nie ma prądu od piątku wieczorem. Nie ma czym się ogrzać co ugotować bo nie ma gazu w tej części ulicy. Zarządzani kryzysowe w Mieście nić nie robi w tym temacie. Dlaczego inne służby nie pomagają Tauronowi skoro sobie nie radzi w Wałbrzychu i powiecie. Może Wojewoda pomoże ze swoimi służbami ? Pozdrawiam.
Mam murzyna w ukraina (30 stycznia 2023 18:47)
Cytuję użytkownika: Ajmen
Cytuję użytkownika: Kruszwica
Najważniejsze że pomagamy Ukrainie.
Q żebyś wiedział. To mur na drodze putina do Polski. Jak on upadnie,droga do Ciebie dla ruskich będzie wolna
Chyba *uj na drodze Putina. Non stop sie slyszy ze "CALY zachod jest zjednoczony". A ten zachod ledwo co zbroi Ukraine. Sypnie im od łaski po 15 czolgow zeby sie cieszyli i zeby walka twala ale delikatnie, jak plomien swiecy sie tliła...I teraz mam uwierzyc ze Rosja CALA Europe pozre; z Niemcami, Francja,NATO itd jak nie moze sobie dac rady z ukrainskimi pastuchami ze stepow??? Propaganda szyta na miare glow ktorzy w nia wierza....
Luca (30 stycznia 2023 17:03)
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Jakie awarie? Jak się tauronowi nie chce obcinać gałęzi i tego samego robić w mieście to tak mamy.
Co bierzesz ?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   prąd  |   awaria  |   zima  |   pomoc  |  

MZUK szykuje się do odśnieżania

Hubert chce żyć jak jego rówieśnicy

Zespół Paranoja - wysokie notowania w kwartalniku Twój Blues

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij