Menu

Rozpoczyna się ''odgruzowywanie'' parków i lasów

- Czeka nas ogromna akcja usuwania drzew i konarów. - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Miasto nie zaleca odwiedzania cmentarzy, nadal obowiązuje zakaz wstępu do wałbrzyskich parków. Decyzją Nadleśnictwa Wałbrzych, do 2 lutego obowiązuje też zakaz wchodzenia do lasów.  

Rozpoczyna się ''odgruzowywanie'' parków i lasów

Jak mówił podczas dzisiejszej (wtorek 31.01) prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, zakaz wstępu do parków i lasów komunalnych jest utrzymany.

- Tysiące drzew zostało połamanych, czeka nas ogromna akcja usuwania drzew i konarów. - mówił prezydent Roman Szełemej.

Miasto  rozpoczyna porządki i usuwa połamane drzewa i konary. Obowiazuje zakaz wchodzenia do parków, można odwiedzać cmentarze (na własną odpowiedzielność). Miasto rekomenduje, by wstrzymać się jednak od wizyt w nekropoliach. Pogrzeby odbywają sie normalnie. 

W poniedziałęk (30.01)  Nadleśnictwo Wałbrzych wprowadziło okresowy zakaz wstępu do lasu. Obowiązuje on do 2 lutego. 

 

 A tak wyglądają wałbrzyskie lasy - fot. Nadleśnictwo Wałbrzych

Tak wygląda sytuacja wokół Parku Sobieskiego - ślisko na drogach, chodnikach i sporo połamanych gałęzi.adm
foto: adm/ użyczone (Nadleśnistwo Wałbrzych - Lasy Państwowe)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Sierżant miejski (1 lutego 2023 13:53)
Czy istnieje jakaś podstawa prawna wystawienia zakazu wstępu do parku? Notabene park Sobieskiego niedługo będzie pustynią, ponieważ drzewa się przerzedzają nikt nie dba o drzewostany co widać, wycinki aby można było oglądać widoczki z Harcówki (położyli tam kilka zdrowych potężnych dębów... gdzie to drzewo? ). Swego czasu miasto wywalało w parku zgniłe liście zebrane z innych dzielnic, fetor kiszonych liści był niewyobrażalny. Oby ta wieża nigdy nie powstała, bo ciżba zdewastuje to piękne miejsce. Proponuje włączyć myślenie decydentom.
Luk (1 lutego 2023 7:59)
A ciekawe kiedy na Chałubińskiego "odgruzują" śmietniki? Bo już od tygodnia śmieciarki nie widziałem w okolicy....
Dwa oblicza (1 lutego 2023 6:33)
EDGRUZOWYWANIE parków i lasów.Ten co dał taki tytół to ma beton w głowie.
Podzamczanin (31 stycznia 2023 16:09)
Cytuję użytkownika: dorcia
Najważniejsze że pomagamy Ukrainie!
TAK.
?? (31 stycznia 2023 15:36)
Cytuję użytkownika: dorcia
Najważniejsze że pomagamy Ukrainie!
dorcia, chyba cię boli pusta główka?
Rita (31 stycznia 2023 15:07)
Cytuję użytkownika: dorcia
Najważniejsze że pomagamy Ukrainie!
Co ma piernik do wiatraka.Zaniedbania władz ,kto przycina drzewa?Lepiej powycinac,zalać betonem,a drzewa wysadzić do donicy.
dorcia (31 stycznia 2023 15:02)
Najważniejsze że pomagamy Ukrainie!

Dodaj komentarz

MZUK będzie odśnieżać. Do Wałbrzycha trafi sprzęt za prawie 7 mln zł

Wieża rośnie jak na drożdżach (FOTO)

Prawie 7 mln. za sprzęt do odśnieżania Wałbrzycha

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij