Menu

Tu w połowie roku otwarty zostanie Ośrodek Wsparcia Socjalnego

Nowoczesny Ośrodek Wsparcia Socjalnego powstaje w dawnej siedzibie MOPS-u przy ul. Beethovena. Służyć będzie głównie pomaganiu osobom bezdomnym.

Tu w połowie roku otwarty zostanie Ośrodek Wsparcia Socjalnego
Po przeniesieniu MOPS-u na ulicę Kilińskiego, jego dawna siedziba nie stała długo pusta. Miasto zdecydowało, że ten obiekt nadal służyć będzie pomocą najbardziej potrzebującym obywatelom.
 
- To bardzo duża inwestycja warta 10 milionów złotych. Przebudowujemy dawną siedzibę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na Ośrodek Wsparcia Socjalnego. Tam będzie noclegownia, ogrzewalnia, lokale socjalne. Będzie także część służąca w sytuacjach kryzysowych dla mieszkańców Wałbrzycha. Obiekt będzie przebudowany bardzo nowocześnie razem z całym zapleczem technicznym. Będzie służył również osobom, które w tej chwili znajdują pomoc w ośrodku przy ul. Pocztowej, bo zostanie on przeniesiony do nowego ośrodka jako noclegownia dla mężczyzn. To będzie docelowe miejsce wielowymiarowego wsparcia dla osób w potrzebie  - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
 
Inwestycja jest ukończona w około 80%. Zakres prac jest ogromny, stąd też tak wysoka cena. Nie pomaga także bliskość obiektów pokopalnianych, w tym charakterystycznych wież szybu Chrobry.
 
- Konieczne było wprowadzenie pewnych zmian w zagospodarowaniu terenu, wzmocnienie murów oporowych. Myślę, że w połowie roku, w maju albo w czerwcu powinniśmy oddać ten obiekt do użytku - twierdzi Roman Szełemej.
 
 
plr
foto: FB Roman Szełemej
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Sztygar (18 lutego 2023 13:49)
Szyb Chrobry przeszkadza w remoncie? Bez przesady. A kiedy modernizacja ulicy?
Marcel (13 lutego 2023 2:58)
Wszystko ładnie piękne, ale droga dojazdowa tzn. ul. Beethovena jest w opłakanym stanie. Jadąc tam można stracić koło lub zawiesznie. A droga jest użytkowana przez wiele pojazdów.
Hipokryzja (1 lutego 2023 21:53)
A co tam .w.inkubatorze na.mlynarskiej? Dzikie tłumy chętnych???

Dodaj komentarz

śródmieście  |   beethovena  |   ośrodek wsparcia  |   mops  |   noclegownia  |   ogrzewalnia  |   bezdomni  |  

W Wałbrzychu powstały lalki, które pomagają w szukaniu rodzin...

Gość Dnia - Lechosław Szmaj

Muzeum Porcelany zaprasza na wycieczki po Śródmieściu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij