Menu

Ukradł matce węgiel. Grozi mu 15 lat

Nawet 15 lat wiezienia grozi 31-latkowi, którzy ukradł 4 worki węgla. Mężczyzna włamał się do piwnicy swojej matki. To nie pierwsza jego kradzież.

 

Ukradł matce węgiel. Grozi mu 15 lat

Do kradzieży z włamaniem doszło w jednej z piwnic przy ul. Bogusławskiego w Wałbrzychu. Mężczyzna wyłamał zabezpieczenia drzwi do pomieszczenia, wykradł z niego cztery worki węgla, a później założył nową kłódkę.

- Policjanci szybko ustalili, że sprawcą jest najbliższy członek rodziny pokrzywdzonej kobiety – jej 31 letni syn. Mężczyzna został jeszcze tego samego dnia zatrzymany na terenie Nowego Miasta. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Za kradzież z włamaniem (w warunkach recydywy) grozi mu do 15 lat więzienia.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

julek (4 lutego 2023 18:14)
ten redaktor to kretyn nie ma takich wyroków
Równi i równiejsi (2 lutego 2023 16:55)
Jak podaje portal tvp info Ukraińskie organy ścigania przekazały do Polski wszystkie sprawy związane z oskarżonym o korupcję ministrem w rządzie Donalda Tuska Sławomirem Nowakiem. Oprócz tego na Ukrainie trwa proces właściciela firmy, który miał wręczyć Nowakowi łapówki: ponad 70 tys. euro i ponad 570 tys. dol. Informacje te przekazała Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna (SAP) oraz Narodowe Biuro Antykorupcyjne (NABU) w Kijowie.A Sławomir Nowak, były minister w rządzie Donalda Tuska i szef jego gabinetu politycznego, który kierował ukraińską państwową agencją drogową Ukrawtodor, oskarżany jest przez polską prokuraturę o popełnienie 17 przestępstw o charakterze kryminalnym. Zarzuca mu się m.in. założenie oraz kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze międzynarodowym, zajmującą się popełnianiem przestępstw korupcyjnych i płatną protekcją cieszy się wolnością gdyż wpłacił do sądu 1 000 000zł kaucji.A biedota za worek węgla na 15 lat.A POdobno w PL wszyscy są równi wobec prawa.
zdziwiony (2 lutego 2023 16:03)
Cytuję użytkownika: Unijne wartości.
Cytuję użytkownika: Lubię bigos
Rozumiem złodziej to złodziej ale do 15 lat za 4 worki węgla? A za wypadek ze skutkiem śmietelnym po pijaku 8 lat. Dziękuję za prawo jakie w tym biednym kraju mamy.
Matołku,obecny kodeks karny to wytwór platformy z lat kiedy rządziła.PiS nie może tego zmienić bo zaraz wyjdą obrońcy ze świeczkami a unia nałoży kary finansowe na Polskę za brak praworządności.A co do ukradzionych worków czy za jeden czy za 100 wyrok taki sam.
gdyby był sędzią, to uznano by, że wziął przez roztargnienie...
zdziwiony (2 lutego 2023 15:31)
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
Bogusławskiego....nawet nie słyszałem o tej ulicy a mieszkam tu 55 lat. Pewnie jakaś 13 dzielnica I zadupie w zadupiu
Twój brak wiedzy mnie nie dziwi, przecież jesteś z Podzamcza...
Podzamczanin (2 lutego 2023 15:16)
Bogusławskiego....nawet nie słyszałem o tej ulicy a mieszkam tu 55 lat. Pewnie jakaś 13 dzielnica I zadupie w zadupiu
Unijne wartości. (2 lutego 2023 14:39)
Cytuję użytkownika: Lubię bigos
Rozumiem złodziej to złodziej ale do 15 lat za 4 worki węgla? A za wypadek ze skutkiem śmietelnym po pijaku 8 lat. Dziękuję za prawo jakie w tym biednym kraju mamy.
Matołku,obecny kodeks karny to wytwór platformy z lat kiedy rządziła.PiS nie może tego zmienić bo zaraz wyjdą obrońcy ze świeczkami a unia nałoży kary finansowe na Polskę za brak praworządności.A co do ukradzionych worków czy za jeden czy za 100 wyrok taki sam.
Hahahahahaha. (2 lutego 2023 14:33)
Gdyby stosować takie prawo wobec uczciwych inaczej z platformy to mielibyśmy koło poselskie platformy w Sejmie.
xsdS (2 lutego 2023 13:44)
Cytuję użytkownika: KrwawyLoLo
15 lat za 4 worki to za 8worków 30 lat, a za 16 dożywocie - nieźle ziobro nawywijał
kara śmierci od razu hahahaha nowaka sikorskiego ,gawłowskiego ,kaste w togach nie ruszać bo to ludzie z mafi PO
Księgowy (2 lutego 2023 12:28)
Hehe, 19 lat czlonkostwa Czarciej RP w UE , a tu kradzieże wegla jak w 19 wieku.Doprawdy, wielki postęp cywilizacyjny!
od (2 lutego 2023 10:43)
Cytuję użytkownika: Felek
Do czego dopuszczaja się patole.Kiedyś wróci to do niego .Jakim trzeba być człowiekiem ,żeby okraść własną matkę.Żadnych pohamowan.Co się dzieje z ludźmi ?Świat się kończy!
od matki - to pożyczył.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   złodiej  |  

Okradła seniorkę udając lekarkę

Schował się za suszarką i podawał się za brata

73-latka ukradła perfumy, 40-latek dwie tabliczki czekolady

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij