Menu

Roman Szełemej w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)

Dlaczego w statystykach Wałbrzych świetnie wygląda, a w mieście tak wiele jest pustych lokali użytkowych? Jaką rolę w życiu wałbrzyszan odgrywa strefa ekonomiczna? Zjawisko odpływu młodych ludzi z Wałbrzycha to mit czy rzeczywistość? Czy paradoksalnie pokopalniany Wałbrzych ma szanse stać się jednym z pierwszych "zielonych miast" w Polsce? O tym rozmawiamy z  prezydentem Wałbrzycha, Romanem Szełemejem.

Roman Szełemej w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)
opr. adm
 

Komentarze

Radek (10 lutego 2023 18:52)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Jest tutaj pełno różnych niewykorzystanych miejsc. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa wynosi po przeliczeniu na polskie 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
yola (3 lutego 2023 14:24)
Cytuję użytkownika: Liipa
Statystyki to lipa.Jak jest każdy widzi.
Statystykami można manipulować. Co innego mówi się w ratuszu, co innego publikuje GUS
yola (3 lutego 2023 12:31)
W Wałbrzychu nie ma problemów z wyprowadzaniem się mieszkańców do innych miast? Co roku Panie prezydencie z tego miasta wyprowadza się na stałe 1000 osób. To oznacza że wyjeżdża jedna na sto osób. Co roku od wielu lat. To nie jest problem? A co byłoby problemem? Gdyby co roku wyjechało 10 na 100 osób? Gdyby Wałbrzyszanie mieli więcej pieniędzy pewnie by tak było.
yola (3 lutego 2023 12:22)
O czym Pan mówi? Średnia 6000 brutto, 4000 na rękę? A kto tą średnią tak zaniża zarabiając wielokrotnie więcej co miesiąc? Sukcesem otwarcie nowej restauracji McDonald? Stu tysięczne miasto tylko na tyle stać? Wałbrzych w pierwszej piętnastce miast w Polsce, gdzie mieszkańcy najwięcej zarabiają? Bo napiszę że Pan bredzi.
yola (3 lutego 2023 12:03)
To tak samo jak Prezydent twierdzi że co roku w Wałbrzychu rodzi się 2000 dzieci. Owszem, ale dzieci mieszkańców Świebodzic, Boguszowa, Jedliny czy Kamiennej Góry. A w Wałbrzychu ledwie garstka. Jak wymiera Wałbrzych bardzo dobrze widać na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=IPenrfSYiQo
Liipa (3 lutego 2023 10:38)
Statystyki to lipa.Jak jest każdy widzi.
kula (3 lutego 2023 10:31)
Cytuję użytkownika: Józek
Panie szełemej powinien pan sidzieć z przymus szczepienia https://www.foxnews.com/us/new-york-supreme-court-reinstates-all-employees-fired-being-unvaccinated-orders-backpay
Wraz z nim muszą zostać osądzeni i ukarani dziennikarze uczestniczący w mobbingu i prześladowaniach ludzi którzy nie uwierzyli w ten oczywisty szwindel. Faktycznie , afera z USA wywołuje coraz większe oburzenie.Produkowali wirusy aby móc sprzedawać szczepionki na nie. Zbrodniarze!
Józek (2 lutego 2023 17:57)
Panie szełemej powinien pan sidzieć z przymus szczepienia https://www.foxnews.com/us/new-york-supreme-court-reinstates-all-employees-fired-being-unvaccinated-orders-backpay
Jerzy Jacek Pilchowski (2 lutego 2023 15:59)
Jak widać, Szełemej chce zagadać narastające problemy miasta.
Jeb z dzidy (2 lutego 2023 15:10)
Cytuję użytkownika: Marek
"Dlaczego w statystykach Wałbrzych świetnie wygląda"? - https://www.walbrzych24.com/artykul/37509/k/1/6-tys-zl-brutto-srednim-walbrzyskim-wynagrodzeniem Wg PUP Wałbrzych, stopa bezrobocia w grudniu 2022 w Wałbrzychu to 4,2% - https://walbrzych.praca.gov.pl/rynek-pracy/statystyki-i-analizy/?p_p_id=101_INSTANCE_RmwSvD9Tn53R&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_pos=1&p_p_col_count=2&p_r_p_564233524_resetCur=true&_101_INSTANCE_RmwSvD9Tn53R_navCategoryId=17011811 W tych statystykach, któe podaję wraz ze źródłami.
No i co w tych statystykach jest fajnego? Niskie bezrobocie jest w całym kraju, Wałbrzych dodatkowo jako miasto wyludniające się i starzejace ma bonus w tej kwestii. Więc co w tych statystykach dobrego jest? Romek jakieś miejsca pracy stworzył przez 3 kadencje? Chyba dla kierowcy zawodowego Jarka 3 promile Buzarewicza.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Prezydent Szełemej: Pani Zalewska i Pani Szydło chciały, żeby...

Dziki w Śródmieściu Wałbrzycha, ryś w Jugowie

Prawie 200 kontroli wałbrzyskich autobusów

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij