Menu

Zakaz wstępu do lasów przedłużony

Do 6 lutego Nadleśnictwo Wałbrzych przedłużyło zakaz wstępu do lasów. Zakaz obowiązuje w obrębie leśnictw: Stare Bogaczowice, Witków, Biały Kamień, Glinik, Glinica, Sowie Góry, Jedlinka, Głuszyca, Łomnica, Sokołowsko, Unisław Śląski.

Zakaz wstępu do lasów przedłużony

Przedłużenie zakazu wynika z ciągle wysokiego uszkodzenia drzewostanów, które stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia turystów, a także utrudnia ewentualne skuteczne działania służb ratunkowych. Na drzewach w wyższych partiach gór ciągle zalega okiść śnieżna. Sytuacji nie poprawiają także ciągle niekorzystne (i prognozowane) warunki pogodowe w postaci bardzo silnego wiatru i opadów śniegu. - informuje Nadleżnictwo Wałbrzych. 
 

 

 

Okresowy zakaz wstępu do lasu obowiązujący do 6 lutego w obrębie leśnictw: Stare Bogaczowice, Witków, Biały Kamień, Glinik, Glinica, Sowie Góry, Jedlinka, Głuszyca, Łomnica, Sokołowsko, Unisław Śląski.  Leśnictwa Świebodzice i Mieroszów nie są objęte zakazem wstępu do lasu.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo prosimy o stosowanie się do zakazu, a także unikanie przebywania w jakichkolwiek zadrzewianiach lub w obrębie rzutu koron drzew.

Dwa leśnictwa nie zostały objęte zakazem wstępu, ale proszę pamiętać, że przy obecnych warunkach pogodowych również może być w nich niebezpiecznie, także lepiej odpuścić sobie jakiekolwiek wycieczki do lasu przy obecnej sytuacji.   czytamy w komunikacie. 

Grafika pokazuje leśnictwa objęte okresowym zakazem wstępu (kolor czerwony) oraz nie objęte zakazem wstępu (kolor zielony). Przypominamy o aplikacji mBDL, dzięki której można łatwo zlokalizować się w terenie i zidentyfikować poszczególne leśnictwa, oddziały i wydzielenia.adm
foto: Nadleśnisctwo Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

mieciu (28 lutego 2023 8:43)
A ktoś sie zabierze za te wiarołomy przy PSZOKU na Stacyjnej? Połamane gałęzie na ogrodzeniu, część wystawała na ulicę. Miejscami wisza gałęzie tylko czekać aż spadnie na jakieś auto.
Uslugi pogrzebowe (4 lutego 2023 10:04)
Cytuję użytkownika: Turysta
Iebje na wasze pseudo zakazy
Dziękujemy i zapraszamy czynne całodobowo.
Turysta (4 lutego 2023 3:32)
Iebje na wasze pseudo zakazy

Dodaj komentarz

lasy państwowe  |   zima  |  

Sukcesy Wałbrzyskich Morsów na zlocie w Mielnie (VIDEO)

Kupią od Ciebie las...

Gorąca Barbara na stokach i trasach narciarskich

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij