Menu

Jest już pierwszy, profesjonalny teledysk zespołu Paranoja

Bluesowy zespół Paranoja, którego członkowie są po części z Wałbrzycha, miał dzisiaj premierę nowego teledysku. Odbyła się w głuszyckim Centrum Kultury. Na pokazie klipu pojawiło się wielu fanów zespołu, a ten opowiedział o perypetiach podczas powstawania obrazu do utworu "Życie w tonacji moll"

Jest już pierwszy, profesjonalny teledysk zespołu Paranoja

Jak ma się blues w naszym regionie?

- Jak widać trzyma się dobrze. Wbrew pozorom, jest parę bardzo fajnych zespołów w Wałbrzychu i jest czego posłuchać. Dawniej w klubie A'PROPOS były organizowane Jam Session i wtedy można było zobaczyć ilu tych muzyków jest. - mówi gitarzysta zespołu Paranoja, Krzysztof Haor.
 
Jak powstała Paranoja?
 
- Zespół funkcjonuje od 2012 roku. Początkowo pod nazwą Paranoja Hotel. Od 2020 zmieniliśmy nazwę na na Paranoja. Skróciliśmy ją ponieważ zmienił się wokalista  - mówi gitarzysta zespołu Paranoja, Krzysztof Haor.
 
Teledysk nie powstał przypadkowo. 
 
- Impulsem do nakręcenia tego teledysku była konieczność załączenia materiału w postaci wideo na Festiwal Blues Aperitif, który jest organizowany w połowie kwietnia w czeskim Šumperku. Ten Blues Aperitif to jest sito, przez które muszą przejść zespoły i jeśli zostaną zaakceptowane przez komisję, to jesienią będą miały możliwość wystąpienia na mniejszej, bądź dużej scenie Festiwalu Blues Alive. To jest międzynarodowy festiwal bluesowy. - mówi opiekun zespołu, Tomasz Link. 
 
 
Jak wyglądał proces tworzenia teledysku?
 
- Odnalezienie ekipy filmowej było bardzo proste. Burmistrz Głuszycy, Roman Głód, który bardzo pomagał zespołowi - powiedział, że zna taką ekipę i z nią współpracował już wcześniej. Mówił, że jest bardzo dobra i sprawdzona. Dał mi telefon do Pana Krystiana Potockiego i ustaliliśmy co, gdzie i kiedy. Krystian przyjechał na próbę zespołu i stwierdził, że warto taki teledysk zrobić. Było to bardzo szybko i sprawnie zrobione. - mówi opiekun zespołu, Tomasz Link. 
 
Jeden z dni zdjęciowych zespół zapamiętał szczególnie. Zaczęło się od poszukiwania odpowiedniego lokalu do nakręcenia teledysku, a skończyło na donosie okolicznych mieszkańców. 
 
- Tyle wydarzeń, które przeżyliśmy, spowodowało, że przynajmniej ja po zdjęciach ledwo żyłem i byłem psychicznie wykończony. Mieliśmy przejścia z policją, z mieszkańcami, którzy bardzo przesadzili w swoich obawach. Nie przyjęli naszego tłumaczenia i uzasadnienia. Sprawa temperatury  w pomieszczeniu, to też nas sporo zdrowia kosztowało. Jakoś się z tym uporaliśmy i jest efekt. Mam nadzieję, że bardzo dobry. - mówi opiekun zespołu, Tomasz Link.
 
Ostatnią płytę zespołu możesz kupić tutaj 

red
foto: P. Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10

Komentarze

Anna (6 lutego 2023 9:19)
Szkoda, że zespól wybrał właśnie ten utwór. Po obejrzeniu teledysku mieszane odczucia - "alkohol i blondynki" motyw wiodący.Wielkie brawa ogromnej publiczności w końcówce nie pasują do kameralnego grona uchwyconego na nagraniu.Teledysk nie oddaje przesłania. Powinny być inaczej pokazane instrumenty na początku, w miejsce wypolerowanych - kadr zadymionego pomieszczenia, lekko zakurzony sprzęt w tzw.odstawce i impreza w toku, namowy Rysiu graj i wszystko z kolejnymi taktami oraz wyjściem muzyków na scenę staje się coraz bardziej przejrzyste, klarowne, nabiera barw. Czyż nie tak działa muzyka?
Mors (6 lutego 2023 8:24)
Kto robił te zdjęcia i czym ? kalkulatorem ???
Serafin (4 lutego 2023 21:44)
Dobry band !
Analityk miejski (4 lutego 2023 21:43)
Cytuję użytkownika: Serafin
Dobry band !
Zwłaszcza,że ich nazwa idealnie oddaje sytuację w Wałbrzychu.
Serafin (4 lutego 2023 21:39)
Dobry band !

Dodaj komentarz

paranoja  |   zespol  |   walbrzych  |   blues  |   band  |   podziemie  |   muzyska  |   scena  |   underground  |   zespoły  |   premiera  |   klip  |   teledysk  |   głuszyca  |   wałbrzycha  |   wtv  |   w24  |   wiadomosci  |  

Najbliższe wydarzenia w Zamku Książ

Dni Otwarte Budynku Bramnego w Zamku Książ

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij