Menu

Zebrali 38 tys zł na ratowanie Fabryki Porcelany ''Krzysztof''. Potrzebne jest 2 miliony

Chcą zebrać 2 miliony złotych na ratowanie Fabryki Porcelany "Krzysztof". Wszystko wskazuje na to, że zakład z niemal 200 letnią tradycją zostanie zamknięty. Zbiórka pojawiła się w serwisie zrzutka.pl.  Zostało 10 dni do końca zbiórki, a udało się zebrać jedynie 38 tys. zł. 

 

 

Zebrali 38 tys zł na  ratowanie Fabryki Porcelany ''Krzysztof''. Potrzebne jest 2 miliony

Jak czytamy na stronie zbiórki:

Cel tej zbiórki jest jeden  - pomoc w przetrwaniu i niedopuszczenie do zamknięcia  Fabryki Porcelany Krzysztof w Wałbrzychu, która na wskutek zawirowań ekonomicznych i zbyt wysokich cen gazu, grozi bankructwo. Mimo usilnych starań ze strony zarządzających fabryką jak i Pana Prezydenta Wałbrzycha  Romana Szełemeja, mających na celu obronę przed bankructwem  i w konsekwencji zniknięciem  jednej z najcenniejszych manufaktur porcelany w Polsce, los fabryki jest zagrożony!
 
Przeczytaj też:
 
 
Jeśli pieniądze zostaną zebrane. to zostaną przekazane na wskazane konto Fabryki Porcelany Krzysztof SP. z o.o. w sposób przejrzysty, zgodnie z polityką portalu zrzutka.pl - informują organizatorzy.
 
Link do zrzutki znajdziesz tutaj

r
ed
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

Pitu pitu (9 lutego 2023 8:41)
Poco ratować coś co upadło już dawno! Plan na położenie porcelany był już wcześniej,ceny gazu to tylko pretekst.Pozdrawiam naiwniaków co wpłacili swoje pieniądze na reanimację trupa!Lepiej jest te 38000 przekazać na jakiś szczytny cel,chociażby na dom dziecka!
Orkiestra (6 lutego 2023 12:40)
Cytuję użytkownika: s
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
Naiwni. Mysleli że ludzie będą ratować złe zarządzane firmy. Wolę dać na chore dzieci niż na porcelanę.
s********j do swojej klatki patolu z zsypu
Podzamczanin ma rację. Też wolę dać na dzieci niż ratować coś co zostało spartolone. Zaraz się okaże że to celowa upadlosc aby sprzedac grunt A postawic coś innego. Juz o tym ktoś pisał wcześniej. Tak ze sorki kolego. Sam spierd....a..łaj ;-)
Patrycja (6 lutego 2023 10:48)
Właścicielki skorzystały z okazji żeby zamknąć zakład co chciały zrobić już dawno i czekaly tylko na okazję. Żenujące. A naiwni robią zrzutów żeby uratować co ? Prywaciarza który nic nie zainwestował A tylko korzystał. Może teraz on uratuje zakład ????????????????
zdziwiony (6 lutego 2023 9:42)
Cytuję użytkownika: o
Cytuję użytkownika: Barbara
Przecież to jest w rękach prywatnych, w środku przez tyle lat nic nie zostało unowocześnione żadnych zmian wszystko się sypie jak trzeba zainwestować w rozwój to nagle likwidują.
Też, o chciałam, napisać. Przecież to jeśli prywatne . .......
Jak mawiał ' guru ekonomii', tylko w prywatnych rękach zakłady mogą się świetnie rozwijać...Pewnie nigdy nie był w Wałbrzychu
o (6 lutego 2023 8:54)
Cytuję użytkownika: Barbara
Przecież to jest w rękach prywatnych, w środku przez tyle lat nic nie zostało unowocześnione żadnych zmian wszystko się sypie jak trzeba zainwestować w rozwój to nagle likwidują.
Też, o chciałam, napisać. Przecież to jeśli prywatne . .......
Ill (6 lutego 2023 8:36)
Bardzo ciężko stwierdzić czy ta zbiórka jest zweryfikowana. Więcej osób by wpłaciło gdyby organizator bardziej się ujawnił np. nagrał film jak to jest przy zbiórkach na dzieci. Niestety Polacy już nie raz wpłacali, a potem organizator znikał z kasą więc jest obawa gdzie naprawdę trafią te pieniądze. Zbiórka też mało nagłośniona w mediach społecznościowych.
Jacek (6 lutego 2023 8:23)
Wszystkie zakłady które zostały sprywatyzowane przez Platformę Obywatelską w Wałbrzychu tak skończyły , zawsze się pojawi taki właściciel jak Hans Gielen, który ma tylko jeden cel.
s (6 lutego 2023 4:21)
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
Naiwni. Mysleli że ludzie będą ratować złe zarządzane firmy. Wolę dać na chore dzieci niż na porcelanę.
s********j do swojej klatki patolu z zsypu
Barbara (6 lutego 2023 2:57)
Przecież to jest w rękach prywatnych, w środku przez tyle lat nic nie zostało unowocześnione żadnych zmian wszystko się sypie jak trzeba zainwestować w rozwój to nagle likwidują.
a gimnazjum chociaż skończyłeś? (5 lutego 2023 20:13)
Cytuję użytkownika: fdg
Cytuję użytkownika: a gimnazjum chociaż skończyłeś?
Cytuję użytkownika: xsdS
Owsiak da to co zostanie pierw wczasy POtem reszta
"pierw", co jest nieuku?
POwskiego analfabetę ruszyło
Co niby ruszyło - bzdury, które ci każą bezmyślnie wypisywać, czy twoje błędy?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

porcelana  |   krzysztof  |   zbiorka  |   pieniadze  |  

''Przedszkole'' w starostwie — starosta i radny wyzywają się jak...

Ponad 13 mln zł na remont ul. Moniuszki

Starostwa wyzywa radnego - sprawa trafiła do prokuratury

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij