Menu

Powstanie monografia Wałbrzycha ?

Gmina chce wydać monografię miasta. Za trzy lata Wałbrzych będzie obchodził 600-lecie posiadania praw miejskich.

Powstanie monografia Wałbrzycha ?

Za trzy lata, w 2026 roku obchodzić będziemy 600-lecie posiadania praw miejskich w Wałbrzych Moje Miasto. Chcielibyśmy z tej okazji wydać monografię miasta.

Marzy nam się książka opowiadająca niezwykle ciekawe losy miasta i jego mieszkańców, którą każdy będzie chciał mieć na półce. - poinformował w mediach społecznościowych prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Monografia Wałbrzycha miałaby zostać wydana z okazji 600-lecia posiadania przez Wałbrzycha praw miejskich. 600-lecie będziemy obchodzić za 3 lata w 2026 roku.

Ważne, aby tego trudnego i niezwykle ważnego zadania podjęła się grupa naukowców… i my taką już mamy. - informuje prezydent.

A ta grupa naukowców to (na zdjęciu od lewej)  dr Małgorzata Babińska, Jacek Drejer, dr Sylwia Bielawska, dr Piotr Retecki i dr Waldemar Sęczyk.

adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Uważam że (6 lutego 2023 19:21)
To raczej przesiedleni Niemcy lub ich potomkowie powinni to napisać od średniowiecza do 09.05.1945 z uwzględnieniem czasów III Rzeszy i jej skutków dla Waldenburg.A od 10.05.1945 do teraz ci ze zdjęcia z uwzględnieniem komunizmu i działalności PZPR w Wałbrzychu oraz Solidarności od 1989 roku i skutków ekonomicznych związanych z likwidacją kopalń węgla,koksowni i zakładów pracy dla zwolnionych z pracy przez stosowanie paradogmatów pseudoekonomii L Balcerowicza które sprawiły że Wałbrzych z miasta przemysłowego stał się Doliną Biedy z dwucyfrowym bezrobociem w latach 1991-2015.
Podzamczanin (6 lutego 2023 12:34)
Ha. A podobno miasto hajsu nie ma. Budżet obywatelski wstrzymany itd itp. A tu proszę. Na p*****ly jest hajs. Potrzebne to w obecnej sytuacji miasta

Dodaj komentarz

Koszykarze przed wyjazdem do Krakowa zwiedzali Książ

Kolejne pobicie: 16-latkowie skopali rówieśnika

Wałbrzych, Boguszów, Głuszyca: oddali hołd zmarłym policjantom

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij