Menu

Zatrucie tlenkiem węgla - dwie dziewczynki w szpitalu

Lubawka: Dwie dziewcznyki w wieku 13 i 16 lat trafiły do szpitala z powodu zatrucia tlenkiem węgla. W mieszkaniu nie było czujnika czadu, a gaz prawdopodobnie ulatniał się z niesprawnego piecyka gazowego.

Zatrucie tlenkiem węgla - dwie dziewczynki w szpitalu
Chwilę przed pólnocą dyżurny kamiennogórskiej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie dotyczące tlenku węgla w Lubawce przy ul.Kamiennogórskiej. na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP i OSP Lubawka. Strażacy potwierdzili zatrucie tlenkiem węgla dwójki dzieci. Poszkodowane to dwie dziewczynki w wieku 13 i 16 lat., które zostały przewiezione do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.
 
- Niestety w tym przypadku zabrakło czujki tlenku węgla. Przypominamy, że ten niewielki wydatek zapewnia bezpieczeństwo. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia był wadliwie działający piecyk gazowy - czytamy w komunikacie Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze.
 
 
Niedawno, również w powiecie kamiennogórskim czujnik tlenku węgla uratował życie pewnej rodziny. Prawidłowo działające urządzenie wykryło wysokie stężenie czadu w garażu i pomieszczeniach mieszkalnych. Wówczas na szczęście nikomu nic się nie stało, dlatego ratownicy stale apelują, by zaopatrywać się w te urządzenia.
 
opr.plr
foto: PSP w Kamiennej Górze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

112  |   straż pożarna  |   lubawka  |   czad  |   tlenek węgla  |   zatrucie  |  

Okradli kościół. Straty to ponad 10 tys. zł

Eskortowali samochód z kobietą w ciąży

Za duża prędkość i finał w rowie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij