Menu

Napadła na 92-latkę i okradła ją

Zaatakowała seniorkę, skrępowała jej ruchy przypierając ją do ogrodzenia i przytrzymując ręce ukradła z torebki telefon komórkowy, dokumenty i pieniądze. 39-latka jest już w rękach policji. Zatrzymano też 59-latka, który miał swój udział w przestepczym procederze.

 

Napadła na 92-latkę i okradła ją

Do napadu doszło w Kudowie-Zdroju, policję o napadzie poinformowała pokrzywdzona 92-letnia kobieta. Jak relacjonowała policji, najpierw nieznana jej kobieta, przycisnęła ją do ogrodzenia i przytrzymała ręce. Później z torebki ukradła telefon komórkowy, dokumenty i pieniądze - w sumie 50 zł.

- Na szczęście seniorka nie odniosła poważnych obrażeń, natomiast straciła bardzo ważne dla niej dokumenty i oszczędności. Bez względu na wartość utraconego mienia opisany czyn wyczerpuje znamiona przestępstwa określanego jako rozbój, dlatego tuż po otrzymaniu takiego zgłoszenia policjanci rozpoczęli działania, aby jak najszybciej dotrzeć do sprawcy przestępstwa. - informuje podinsp. Daria Sługocka-Kapecka z kłodzkiej policji.

Mundurowi szybko zatrzymali 39-letnią kobietę, która napadła seniorkę, okazało się, że jest pijana. Alkomat pokazał  ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Policjanci dowiedzieli się, że w tą sprawę zaangażowany był jeszcze mężczyzna, który tuż po dokonaniu rozboju, przejął od 39-latki ukradzione pieniądze, za które kupił alkohol. Dlatego w momencie zatrzymaniu w organizmie miał ponad 2 promile. - relacjonuje podinsp. Daria Sługocka-Kapecka.

Policjanci odnaleźli skradziony seniorce portfel, telefon komórkowy, dokumenty i część gotówki. Zatrzymana 39-latka została objęta dozorem policyjnym, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej seniorki. 59-letni mężczyzna, który rozdysponował skradzione pieniądze, usłyszał zarzuty przyjęcia mienia pochodzącego z przestępstwa.

adm
foto: Policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Misiek z Kudowy Zdrój (8 lutego 2023 8:00)
Łamać żebra, katować, wkładać lokówkę w kuper i nagrzewać stopniowo.... Na końcu oblać moczem...
Tytyt (7 lutego 2023 20:48)
To nie są ludzie. To nawet nie zwierzęta. To chłam, odpad i ścierwo. Patusiarstwo w czystej postaci. Gardzę i pluje na tych meneli
Mapik (7 lutego 2023 16:12)
Za taki czyn do do kamieniołomów.To jest straszne i groźne.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   złodziej  |   napad  |  

Pijana matka: prawie 3 promile. Tłumaczyła to... nadciśnieniem

Wałbrzych: oszukali seniorkę - straciła 120 tys. zł

Niewiele brakowało by wjechał w ludzi. Rozbił 4 auta, w tym dwa...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij