Menu

Już można wchodzić do lasów, parki otwarte tylko częściowo

Od dzisiaj można już spacerować po szlakach i bezdrożach naszych lasów - informuje Nadleśnictwo Wałbrzych. MZUK w Wałbrzychu stopniowo porządkuje miejskie parki i udostępnia ścieżki, gdzie usunięto zagrożenia.

Już można wchodzić do lasów, parki otwarte tylko częściowo
Zakaz obowiązywał ze względu na zagrożenie spowodowane trudnymi warunkami pogodowymi i zagrożeniem związanym z łamaniem się oblodzonych gałęzi.
 
- Pamiętajcie jednak, że panuje u nas prawdziwa zima. Dziś w całym rejonie zanotowano kilkunastostopniowe mrozy, a w lasach (w szczególności w w wyższych położeniach) występuje gruba pokrywa śniegu. Planując wycieczki weźcie to proszę pod uwagę.
 
 
Na szlakach mogą panować utrudnienia. Jak wiecie poziom szkód jest bardzo wysoki, dlatego porządkowanie dróg leśnych z powalonych drzew i konarów może trochę potrwać - informuje Nadleśnictwo Wałbrzych
 
Do miejskich parków nadal obowiązuje zakaz wejścia z kilkoma wyjątkami. Zabezpieczono i uporządkowano przejście wzdłuż ul. Inwalidów Wojennych do ul. Kunickiego. Otwarty jest skwer parkowy przy skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Długiej. Bezpiecznie można także korzystać z głównego szlaku prowadzącego przez Park im. Kościuszki, czyli ul. Jordana na Sobięcinie. Pracownicy Zakładu Lasów i Parków MZUK badają także drzewostan, by stwierdzić czy nie istnieje zagrożenie ze strony osłabionych, bądź częściowo ułamanych gałęzi, które mogłyby spaść pod wpływem silnego wiatru. Dopiero gdy stwierdzą, że nie ma zagrożenia, zapadną decyzje o otwieraniu kolejnych obszarów dla spacerowiczów.
 
red
foto: ilustracyjne/pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Krzyś (7 lutego 2023 18:44)
Cytuję użytkownika: Heniutek
DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ!DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ!
Ja też DZIĘKUJĘ . Dobry pan dobry.
Heniutek (7 lutego 2023 18:27)
DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ!DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ!

Dodaj komentarz

parki  |   lasy  |   ndlesnictwo  |   walbrzych  |   miasto  |   informacje  |   wtv  |   w24  |  

Eskortowali samochód z kobietą w ciąży

Remont Placu Grunwaldzkiego: Organizacja ruchu czeka na zatwierdzenie

Lachu & Aleksa - muzyczny duet z naszego regionu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij