Menu

BWA zaprasza na wystawę Alex Urban ''She Devil''

Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA narzuca spore tempo i zaprasza na drugi w tym tygodniu wernisaż. Tym razem w przestrzeniach Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni będziemy mogli zapoznać się z twórczością Alex Urban.

BWA zaprasza na wystawę Alex Urban ''She Devil''
- Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tworzy obrazy, rzeźby i grafiki. Na naszej wystawie zostanie zaprezentowane malarstwo z cyklu "She Devil", czyli około 20 prac olejnych, które poruszają trudne tematy, prowokują barwą i poruszają widza. Przy pierwszej styczności nie spodziewamy się, co na tym płótnie jest. Artystka często zadaje niewygodne pytania, na które widz nie do końca może mieć odpowiedzi, ale są one wszechobecne w naszej kulturze - mówi Piotr Micek, dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA.
 
 
Wystawa powstaje we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu a kuratorką jest Agnieszka Chodysz-Foryś. Swój wstęp do wystawy napisała znana pisarka i Ambasadorka Wałbrzycha.
 
- Oprócz tekstu wprowadzającego od kuratorki, powstał tekst pani Joanny Bator, która wprowadza nas w świat artystki Alex Urban, która tworzy malarstwo bardzo świadome. Udowadnia, że malarstwo nie musi być oczywiste, wygodne dla odbiorców - twierdzi Piotr Micek.
 
 
 
Wernisaż wystawy "She Devil" odbędzie się w piątek 10 lutego o godzinie 18:00 w Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6

Komentarze

She daub (10 lutego 2023 22:33)
Kicz.
J.Miodek (8 lutego 2023 13:32)
Sze jest diabłem jak sze dług nie oddaje curuk, do Mosze. A,że she IS A devil, to każdy facet wie.

Dodaj komentarz

BWA  |   sztuka  |   malarstwo  |   rzeźba  |   alex urban  |   wernisaż  |   wystawa  |   stara kopalnia  |   centrum ceramiki unikatowej  |  

Pejzaże Jarosława Jaremy w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Wałbrzyski Weekend Fotografii w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Gdzie jest granica błędu w sztuce? Zobacz wystawę (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij