Menu

Sudecka Żyleta: połowa startujących ''dała radę''

511 piechurów wyruszyło na trasę dwunastej, zimowej edycji Maratonu Pieszego „Sudecka Żyleta.  60-kilometrową trasę i ponad 3400 metrów przewyższeń pokonało 257 uczestników.  Warunki na trasie były bardzo trudne, nie sprzyjała również pogoda. 
 

Sudecka Żyleta: połowa startujących ''dała radę''

Maraton, którego trasa prowadziła przez malownicze tereny Gór Sowich, Wałbrzyskich i Kamiennych, okazał się nie lada wyzwaniem. Mimo trudnych warunków piechurzy z determinacją i entuzjazmem pokonywali kolejne kilometry wyznaczonej trasy, na której mieli do zdobycia między innymi Włodarz (811 m n.p.m.), Przełęcz Marcową, Jałowiec (718 m n.p.m.), Wołowiec (776m n.p.m.), Borową (853m n.p.m.), Rogowiec (870m n.p.m), Bukowiec (898m n.p.m.), Stożek Wielki (840m n.p.m.), Włostową (903m n.p.m.), Kostrzynę (906m n.p.m.), Suchawę (928m n.p.m.) i  Ruprechticky Spicak (880m n.p.m.). Piechurzy mijali też Schronisko PTTK „Andrzejówka oraz malowniczo położony dawny kamieniołom Kamyki w Głuszycy Górnej.

Ci, którzy ukończyli maraton (257 osób na 511 startujących)  otrzymali na mecie pamiątkowe medale i certyfikaty potwierdzający ukończenie najostrzejszego maratonu pieszego w Sudetach. opr. adm
foto: UM Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Zespół Paranoja - wysokie notowania w kwartalniku Twój Blues

Spotkanie ze sponsorami Wilgilii dla osób z niepełnospawnościami

Zgubił koło, więc uciekał pieszo

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij