Menu

2,5 mln zł dla wałbrzyskich wodociągów

Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji otrzymał 2,5 mln zł. Wręczono promesy na inwestycje z zakresu „Gospodarki wodno-ściekowej” finansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. 

2,5 mln zł dla wałbrzyskich wodociągów
Wnioski można było składać na budowę i przebudowę i wyposażenie obiektów związanych z oczyszczalniami ścieków i ujęciami wody, a także kanalizacją sanitarną. Maksymalna kwota dofinansowania to 5 mln zł. 
 
Dofinansowaniem objęto 27 projektów na kwotę około 95 mln zł
 
Na co zostaną przeznaczone środki?
 
 
- Przede wszystkim na wodociągi – na połączenie enklawy, jaką dzisiaj jest Zagórze Śląskie z Jugowicami. To umożliwia nam dostawę wody i włączenie Zagórza w ogólny system Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Dodatkowo, w Jedlinie-Zdroju zrealizujemy wodociąg w rejonie uzdrowiskowym. - mówi Marek Mielniczuk z Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.
 
WZWIK pierwszy raz startował i ubiegał się o dofinansowanie.
 
- Mamy specyficzną sytuację. Jesteśmy związkiem międzygminnym. Kwestia związana z pulą, która jest przeznaczona na poszczególne gminy trochę nas blokuje. Natomiast, staraliśmy się po raz pierwszy i uzyskaliśmy takie dofinansowanie. - mówi Marek Mielniczuk z Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27

Komentarze

szuwarek (14 lutego 2023 18:13)
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Szkoda, że przed przekazaniem tej kasy nikt się nie pokusił przypomnieć o 10mlb długu wobec Marciszowa.Dlugu, który obecny peowski wójt nie zaowaza, bo przecież w wodociągach tex siedzą jego odpowiedniki.Marciszow ma w plecy, mimo prawomocnego wyroku sądu, którego to wyroku platfusy nie mają zamiaru realizować.
Mylisz strony. To Marciszów winny jest WZWIK kilka milionów.
Bartt (14 lutego 2023 10:19)
Prezes będzie miał za co kolejny dom wybudowac
baba z brudnymi włosami (14 lutego 2023 9:56)
Cytuję użytkownika: scc
Cytuję użytkownika: Polus
Jak to jest mają najdroższą wodę w Polsce i jeszcze doją kasę ludzi tam pracuje więcej niż Wrocławiu a Wałbrzych mniejszy od Wrocławia to jak to jest się pytam normalna banda zlodzieij
POwska organizacja rodzinka kumple mają prace POrobili POdfirmy wszystko Fikcja mafia z PO wie jak to się robi
Uczą się od najlepszych zięć beaty kempy ( tej od tłustych włosów i biura poselskiego na plebanii w Wałbrzychu) dostał zlecenie na wywóz odpadów medycznych z najdroższego szpitala Covidowego we Wrocławiu. Odpady wywoził na nielegalne wysypisko. Na jego ślubie w Sycowie był morawiecki i ziobro. PiS to taka wielka wspierająca się rodzina.
Analityk miejski (14 lutego 2023 8:58)
Szkoda, że przed przekazaniem tej kasy nikt się nie pokusił przypomnieć o 10mlb długu wobec Marciszowa.Dlugu, który obecny peowski wójt nie zaowaza, bo przecież w wodociągach tex siedzą jego odpowiedniki.Marciszow ma w plecy, mimo prawomocnego wyroku sądu, którego to wyroku platfusy nie mają zamiaru realizować.
Polus (14 lutego 2023 8:01)
Jak to jest mają najdroższą wodę w Polsce i jeszcze doją kasę ludzi tam pracuje więcej niż Wrocławiu a Wałbrzych mniejszy od Wrocławia to jak to jest się pytam normalna banda zlodzieij

Dodaj komentarz

pieniadze  |   promesa  |   zwiazek  |   wodociagow  |   walbrzych  |   filharmonia  |   sudecka  |  

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Tam gdzie ukradł, tam został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Ponad 13 mln zł na remont ul. Moniuszki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij