Menu

Centrum do wynajęcia (FOTO)

Nie jest dobrze - wystarczy przejsć się przez centrum Wałbrzycha by zobaczyć ile lokali w sercu miasta jest do wynajęcia. Dla porównania we Wrocławiu w ciągu stycznia zamknięto blisko 20 lokali gastronomicznych. 

Centrum do wynajęcia (FOTO)
Koszty prowadzenia biznesu poszły ostro w górę. W grudniu i styczniu zrobiliśmy sobie wycieczkę przez centrum Wałbrzycha. Lokale świecą pustkami, wystarczy przejść się po rynku. Również na Placu Magistrackim czy Słowackiego bez problemu znajdziemy lokale do wynajęcia.
 
Kiepsko jest też we Wrocławiu. Jak policzyli dziennikarze TVN-u, tylko w styczniu w stolicy Dolnego Śląska zamknięto 19 lokali gastronomicznych.


16 nowych miejsc i 19 zamkniętych – taki jest bilans stycznia we wrocławskiej gastronomii. Od kilku miesięcy utrzymuje się trend otwierania we Wrocławiu dziwnych tworów spod znaku pizzy, kebsa, dziwnych kanapek czy shisha barów. Jednocześnie zamykają się miejsca działające od kilku lat. Ciekawy to będzie rok. - napisał na swoim blogu Wrocławskie Podróże Kulinarne Piotr Gładczak.

A jak będzie wyglądał wałbrzyski rynek ? 

O pustoszejącym centrum Wałbrzycha rozmawiał niedawno Marek Szeles w swoim podcaście Dzień Dobry Wałbrzych - kliknij tutaj aby posłuchać tej rozmowy.

 

 

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23

Komentarze

zdziwiony (20 lutego 2023 21:50)
Cytuję użytkownika: Yola
Bo Wałbrzych wymiera, ludzie się wyprowadzają. Kto ma tam kupować jak za 20 lat Wałbrzych będzie miał mniej mieszkańców od Świdnicy??? https://www.youtube.com/watch?v=IPenrfSYiQo
ilość mieszkańców nie świadczy jeszcze dobrobycie miasta.Jest takie wschodnie powiedzenie, " jak ma rosnąć drzewo,skoro ma podcięte korzenie..? "
Kaspar Hauser (20 lutego 2023 19:15)
Cytuję użytkownika: Yola
Bo Wałbrzych wymiera, ludzie się wyprowadzają. Kto ma tam kupować jak za 20 lat Wałbrzych będzie miał mniej mieszkańców od Świdnicy??? https://www.youtube.com/watch?v=IPenrfSYiQo
Slaby przyklad, Swidnica, nie rozwija sie i sie nie rozwinie, brak potencjalu i tradycji, co do liczby mieszkancow to Ukraincy ja zawyzyli, co nie znaczy ze znalezli w Swidnicy zrodlo utrzymania. Swidniczanie pracuja we Wroclawiu i na walbrzyskiej strefie. Ogolnie zecz biorac ladne zielone miasto, miasteczko w zasadzie
kolo (20 lutego 2023 18:59)
caly czas pisze zeby zrownac Walbrzych z ziemia i bedzie po klopocie
Biada Sodomie i Gomorze (20 lutego 2023 18:34)
Cytuję użytkownika: scc (19 lutego 2023 12:26)
Cytuję użytkownika: ***** ***
Cytuję użytkownika: Janek
Od czasu zabetonowania Rynku, a potem Placu Magistrackiego - stara część Wałbrzycha umarła....... Ludzie przenieśli się na Piaskową Górę.... można wszędzie wjechać, jest w miarę zielono, stragany, kawiarenki, sklepy.....
Paskowa Góra i w miarę zielono, dawno nie byłeś u okulisty. Zobacz na czy to Paskowa czy Śródmieście same starsze osoby. W Polsce mamy najmniej urodzeń od 1945 r. 500 + nie pomogło, kobiety w PiSowsko- katolickim kraju nie chcą rodzić dzieci, wolą (jak stwierdził kaczyński) dawać w szyję i dlatego wzrosło spożycie alkoholu.
wzrosło spożycie alkoholu w wałbrzyskiej PO PZPR komunistyczne miasto bez rozwoju tak komuniści doprowadzili
Skoro 78 lat od zakończenia wojny wałbrzych cały czas PO PZPR to biorąc na logikę nie działa w nim PiS. A skoro nie znajdzie się w nim ani jeden sprawiedliwy człowiek to podzieli on los Sodomy i Gomory - MUSI ZGINĄĆ!!!
Yola (20 lutego 2023 13:55)
Wałbrzychem rządzi nawet dłużej. A mało które miasto wygląda tak tragicznie jak Wałbrzych. Wystarczy pojeździć trochę po kraju żeby zobaczyć że może być inaczej.
buehehe (20 lutego 2023 13:53)
Cytuję użytkownika: Ekonomia Balcerowicza w praktyce. (19 lutego 2023 10:13)
Na fotkach to jest typowy obraz rządów platformy w skali mikro na przykładzie małego miasta Wałbrzych.W skali całego kraju będzie jeszcze gorzej o ile dorwą się do władzy.Trzasko z warszawy już gęga o ograniczeniu spożycia mięsa i nabiału do 16 kg rocznie.I ograniczeniu zakupów odzieży do 7 sztuk rocznie w "trosce" o klimat i zielony ład.Czyżby peowcy chcieli wprowadzić kartki wzorem komunisty jaruzelskiego tyle że na kartkach jaruzelskiego było 60 kg mięsa rocznie.
Przecież PO nie rządzi już od 7 lat.....
Yola (20 lutego 2023 13:23)
Bo Wałbrzych wymiera, ludzie się wyprowadzają. Kto ma tam kupować jak za 20 lat Wałbrzych będzie miał mniej mieszkańców od Świdnicy??? https://www.youtube.com/watch?v=IPenrfSYiQo
Bujaj grzyba (20 lutego 2023 13:05)
Cytuję użytkownika: Kaspar Hauser (19 lutego 2023 13:21)
Cytuję użytkownika: TVN TO PIGULKA GWAŁTU DLA DEBILÓW
EJ UNIJCZYCY, OBRONCY KONSTYTUCJI, LEWMINGI, NAŁOGOWI POLYKACZE PIGULEK GWALTU ZWANEJ TVN. UE SKARZY POLSKE DO TSUE, BO POLSKI TK UZNAL ZE KONSTYTUCJA JEST NAJWYZSZYM PRAWEM W POLSCE. A WY JAK UWAZACIE? KONSTYTUCJA JEST NAJWYZSZYM PRAWEM POLSCE? CZY JUZ SPRZEDALISCIE KONSTYTUCJE POLAKOW, ZEBY TUSEK MIAL PRACE A PO-0JEBY DORWALY SIE DO KORYTA. KTO MA RACJE? UE CZY POLSIKI RZAD? POLSKA KONSTYTUCJA TO NAJWYZSZE PRAWO W POLSCE JAK CHCA POLACY? CZY PRAWO UE, JAK CHCIALA GERSDROF I KASTA ZDRAJCOW? JAKIE JEST WASZE ZDANIE, CZYJA STRONE TRZYMACIE? POLSKIEJ KONSTYTUCJI, CZY NIEMIECKI SKORUMPOWANYCH PRZEZ FIUTINA URZEDEDASOW, NIE WYBIERANYCH DEMOKRATYCZNIE W UE? PROSTE PYTANIE KROTKO? W POLSCE NAJWYZSZE PRAWO TO POLSKA KONSTYTUCJA CZY PRAWO UE?
Polska konstytucja to bubel, pogmatwana, wewnetrznie sprzeczna. Jest kpina z obywatela, gwarantuje nam ona prawa i wolnosci za wyjatkiem sytuacji, ktore okresla ustawa, tzn. Ustawa wplywa na interpretacje konstytucji. Zreszta konstytucja ktora podlega interpretacji to mydlenie oczu motlochowi za ktory ma na ustawodawca
Sam jesteś bubel.
Anna (20 lutego 2023 12:27)
Cytuję użytkownika: Marcin (18 lutego 2023 21:41)
A w Świdnicy w centrum wszystko kwitnie. Przypadek? Nie sądzę.
Prawda, kwitnie. Rynek tętni życiem. Tymczasem widzę, że od jakiegoś czasu naszemu prezydentowi Szełemejowi stoi to ością w gardle: to, że w Świdnicy żyje się lepiej. Stąd chyba jego pomysł, by przyciąć pracę dla nysek dowożących wałbrzyszan do Świdnicy: wiele ludzi jeździ do lekarza, do pracy i do szkoły. A gdy pojawią się miejskie połączenia do Świebodzic (dlaczego nie do Świdnicy?), wielu nyskom być może nie będzie się opłacało startować z Wałbrzycha. Odetnie to wielu dojazd do Świdnicy. Nie ma ani pociągu, ani komunikacji publicznej do Świdnicy z Wałbrzycha. Jakoś udawało się z nyskami. To teraz i tu prezydent chce coś spartolić. Mam wrażenie, że zwykli ludzie kompletnie go nie obchodzą.
As (20 lutego 2023 10:40)
Centrum każdego miasta świadczy o tym,kto nim zarządza, jest to wizytówka każdej miejskiej władzy
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Jest praca

Zamieszkaj w Wałbrzychu

Targi Nieruchomości w Starej Kopalni

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij