Liczba potencjalnych dawców rośnie

Około 440 potencjalnych dawców zarejestrowało się w miniony weekend podczas akcji organizowanej przez Fundację DKMS. Przypominamy, że tym razem poszukiwaliśmy genetycznego bliźniaka dla 6-letniego Kuby.

Kuba był wcześniakiem i w swoim życiu zdążył już przejść ostre zapalenie wątroby. Niedawno zdiagnozowano u niego aplazję szpiku. Wśród najbliższych nie udało się znaleźć osoby, która mogłaby zostać dawcą.
 
- Rejestrowaliśmy się dla niego w Wałbrzychu i w innych miejscach żeby znaleźć dla niego bliźniaka genetycznego. Osoby, które się zarejestrowały będą mogły też pomóc innym potrzebującym, ponieważ w Polsce co minutę ktoś dowiaduje się o tym, że ma białaczkę. Dlatego tak istotne jest organizowanie tych akcji i zaangażowanie takich osób jak nasi wolontariusze - mówi Katatrzyna Baran, koordynator ds. rekrutacji dawców Fundacji DKMS.
 
 
To już czwarta tego typu akcja w naszym mieście. Wszystkie zakończyły się sukcesem, ponieważ udało się odnaleźć dawców dla bohaterów tych zbiórek i co ważne, nie tylko dla nich.
 
- Generalnie Wałbrzych jest miejscem, gdzie ludzie bardzo się mobilizują i chcą pomagać. Tutaj świetnym przykładem jest poprzednia akcja dla Karolinki i mamy nadzieję, że dla Kubusia również wiele osób się zarejestruje - mówi Katarzyna Baran.
 
Gdy DKMS rozpoczynał swoją działalność w 2008 roku w Polsce było zarejestrowanych 40 tysięcy osób. Aktualnie jest to ponad 1 mln 100 tys i z każdą kolejną osobą rośnie prawdopodobieństwo uratowania życia kolejnemu choremu. Czekamy zatem wraz z rodzicami Kuby na wiadomość o odnalezieniu dawcy dla niego, by mógł tak jak Karolinka w pełni cieszyć się życiem.
 
plr
foto: K. Żarkowski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno