Menu

Jak bezpiecznie spędzić ferie

Na półmetku ferii zimowych wałbrzyska policja wraz ze służbami ratowniczymi spotkała się z dzieciakami pod górą Dzikowiec, by pokazać sprzęt, którym na co dzień dysponują nasze służby oraz rozmawiać o bezpieczeństwie w czasie zimowego wypoczynku.

Jak bezpiecznie spędzić ferie
W spotkaniu oprócz policjantów uczestniczyli także przedstawiciele Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i GOPR-u.
 
- Mamy tutaj kilka radiowozów. Jest zarówno samochód prewencji, jak i specjalny radiowóz ruchu drogowego do obsługi wypadków. Pokazujemy nasze nowe quady zakupione dzięki wsparciu urzędów. Dzięki nim jesteśmy w stanie szybciej docierać do zagrożeń w terenie. Wspierają nas GOPR i Straż Pożarna, więc jest sporo atrakcji dla dzieci i młodzieży - mówi sierż. szt. Aleksander Karkosz z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.
 
 
Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć słynnej policyjnej maskotki, doskonale znanego wśród dzieciaków Komisarza Lwa. Strażacy prezentowali podstawy z udzielania pierwszej pomocy. Największe zainteresowanie wzbudzały jednak wozy strażackie, do których można było wsiąść i zobaczyć sprzęt ratowniczy z bliska. GOPR zaprezentował, jak wyglądają działania ratownicze na stokach narciarskich.
 
- Najważniejszą rzeczą jest rozmawianie o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Koncentrujemy się na wypoczynku zimowym, zaczynając od podstaw, czyli rzucania się śnieżkami i zjazdów na sankach. Koledzy z GOPR-u szczegółowo omawiają, jak wygląda udzielanie pomocy na śniegu. Chcemy również poinstruować obecnych tu rodziców, jak zabezpieczyć dzieci na wypoczynku zimowym - wymienia Aleksander Karkosz.
 
 
 
Przed nami jeszcze tydzień ferii zimowych. Ofertę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach znajdziecie na stronie ośrodka oraz w mediach społecznościowych.
 
Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie TUTAJ.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Placek (20 lutego 2023 11:13)
Pokazali sprzęt do lapania złodziei z programu Willa plus?
***** *** (19 lutego 2023 16:29)
Cytuję użytkownika: Goldmann,, ,,
,,Marylka broni tego ćpuna mizernego aktorzyne co jechał nap*****lo,,,,,,chyba sama lubi zioło,,, Zresztą co ona jeszcze w tv,,,żenada,,,
Bo zioło jest bezpieczniejsze niż alkohol i tytoń, ale w tym PiSowskim kraju to mameje robią z tego aferę.
Goldmann,, ,, (19 lutego 2023 13:38)
,,Marylka broni tego ćpuna mizernego aktorzyne co jechał nap*****lo,,,,,,chyba sama lubi zioło,,, Zresztą co ona jeszcze w tv,,,żenada,,,

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   dzikowiec  |   112  |   policja  |   straż pożarna  |   gopr  |   dzieci  |   ferie  |   bezpieczeństwo  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij