Menu

BWA zaprasza na VII Wałbrzyski Weekend Fotografii

W ramach VII Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii w przestrzeniach WGS BWA w Starej Kopalni prezentowane są obecnie prace trójki fotografów -  Jolanty Rycerskiej, Teresy Anniuk-Gulak i Rafała Swosińskiego.

BWA zaprasza na VII Wałbrzyski Weekend Fotografii
Teresa Anniuk – Gulak
Fotografka, malarka, kuratorka, członkini ZPAF i ZPAP, Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego oraz Autorskiego Laboratorium Fotografii u prof. Piotra Komorowskiego. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, kierunek dyscypliny plastyczne w architekturze, specjalizacja: malarstwo i fotografia oraz kierunek Mediacja Sztuki Współczesnej. Uprawia malarstwo i fotografię.
 
Prace, z którymi mamy możliwość obecnie się zapoznać, ukazują dwanaście etapów transmutacji: od calcinatio tj. przemiany materii wyjściowej w ciało kruche lub sproszkowane, poprzez pozostałe, w tym coagulatio będące zespoleniem płynnego ducha z materia prima, aż do proiectio, gdzie alchemiczne wrzucenie” kamienia filozoficznego” do roztopionego metalu pozwala przemienić go w złoto. To właśnie my  jesteśmy alchemicznym zbiornikiem z płynnym metalem, w którym udostępnione naszym zmysłom, dzieła artystki powinny ulec przemianie w wyżej wspomniane złoto. 
 
 
Jolanta Rycerska
Urodzona w Lublinie, doktor sztuki na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wcześniej również absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Filozofii na KUL, Europejskiej Akademii Fotografii oraz Studium Fotografii ZPAF. Od 2005 roku członkini Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2009 roku pełni funkcję prezes Okręgu Warszawskiego ZPAF, a od roku 2011 również Zarządu Głównego ZPAF. Wykładowca Studium Fotografii ZPAF oraz Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Wieloletnia kurator wystaw w warszawskich galeriach, m.in.: Starej Galerii, Galerii Obok, Galerii Jabłkowskich i Kordegardy. Dwukrotna stypendystka MKIDN (2016 i 2019) w dziedzinie sztuk wizualnych. W 2014 roku otrzymała nagrodę specjalną MKIDN za osiągnięcia na polu fotografii. Autorka dwudziestu dziewięciu wystaw indywidualnych (m.in. Poetyka trwania, Sąsiedzi, Mozaiki, Iluminacje, Silentium, Bajki niczyje, Polisemia znaczeń) oraz ponad sześćdziesięciu zbiorowych. Od 2016 roku członkini Rady Programowej Galerii Kordegarda. Mieszka i pracuje w Warszawie.
 
 
 
Rafał Swosiński
Urodził się w Chodzieży w roku 1966. Nie wie kiedy i gdzie umrze. Póki co zajmuje się Fotografią.
 
Na góry – takie jak TATRY – składa się chaos materii i form, nad którymi niepodzielnie panuje czas. Człowiek hipnotycznie wędruje ku szczytom by je zdobywać, by się wspinać po stromych ścianach, lub dla samego wędrowania i podziwiania. Góry fotografuje się równie hipnotycznie co bezwolnie, bowiem w tych wysokich i bardziej nieprzyjaznych trwa nieustający spektakl światła i cienia, czerni i bieli, koloru i szarości, wody i lodu, skał i roślinności. Przeogromne fotograficzne atelier z naturalną nigdy nie powtarzającą się kombinacją światła i nastroju. Tajemnica wydaje się być najbliżej tutaj: w przestrzeniach gdzie wyobraźnia napotyka zjawy i widma – te realne i te urojone...
 
 
Więcej informacji o artystach znajdziecie na stronie Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Ich prace już teraz można oglądać w przestrzeniach BWA w Starej Kopalni, a wernisaż zaplanowano na sobotę 25.02.2023 o godzinie 18:00. Po wernisażu zaplanowano spotkanie z autorami prac w Cafe Sztygarówka. Wystawa potrwa do 12.03.2023. Współorganizatorem wydarzenia jest Wałbrzyski Klub Fotografiiczny
 
 
opr.plr
foto: A. Budziak / WGS BWA
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Kopalnia Złota w Starej Kopalni. Wystawa prac Lva Sterna

BWA zaprasza do Kopalni Złota

Premiera filmu o skarbie z wałbrzyskiej piwnicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij