Menu

Zebrali ponad 400 tys. zł na stypendia dla niepełnosprawnych studentów

Podczas Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej zebrano największą w historii PWr kwotę na stypendia dla studentów z niepełnosprawnościami – ponad 410 000 zł.

Zebrali ponad 400 tys. zł na stypendia dla niepełnosprawnych studentów
Już po raz 21. zaproszeni goście – przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki -  pojawili się w auli PWr, by nie tylko razem bawić się na uroczystym balu, ale przede wszystkim brać udział w aukcjach. W ostatnią sobotę karnawału na PWr - po dwuletniej przerwie, w trakcie której bale odbywały się w formule online -  bawiło się ponad 160 osób. Na wylicytowanie czekało na nich 30 wyjątkowych przedmiotów.
 
 
Największym zainteresowaniem licytujących cieszyły się: rzeźba Stanisława Wysockiego, obrazy: Ryszarda Bilana (dar prorektorów PWr), Zofii Koszewicz, Andrzeja Jarodzkiego i prof. Wojciecha Pukocza, praca Magdaleny Kucharskiej, dzieło dr. Oskara Zięty oraz pióro podarowane przez premiera RP.
 
 
Dzięki hojności uczestników balu i zaangażowaniu prowadzących aukcje prof. Arkadiusza Wójsa, rektora PWr i Anny Geryn zebrano łącznie 183 500 złotych.
 
Wliczając do tego 202 000 złotych, które jeszcze przed balem przekazały firmy: PCC Rokita S.A., Fundacja Empiria i Wiedza, Grupa Impel, Bergman Engineering sp. z o.o., PIT-RADWAR S.A., PGZ, Elektrotim S.A. i Nalco Polska sp. z o.o. oraz 25 750 złotych, które udało się pozyskać dzięki uczestnikom akcji „Nocnego Listowania”, w sumie na fundusz stypendialny dla studentów z niepełnosprawnościami zebranow tym roku 411 250 złotych.
 
 
 
Cała kwota zostanie przekazana w formie stypendiów najzdolniejszym studentom i studentkom PWr z niepełnosprawnościami. Od 2006 roku do 2022 roku na ten cel uczelnia pozyskała prawie dwa miliony złotych. Środki te przeznaczono na ufundowanie ponad 900 stypendiów.
 
 
Obecnie na PWr kształci się 320 studentek i studentów oraz 17 doktorantek i doktorantów z niepełnosprawnościami (13 w Szkole Doktorskiej, 4 na studiach doktoranckich). Na uczelni mogą oni korzystać z wielu form wsparcia m.in. asystenta edukacyjnego, wypożyczalni sprzętu ułatwiającego naukę, zastępczych zajęć sportowych czy dodatkowych zajęć z języków obcych.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

G (21 lutego 2023 10:49)
Słowo- niepełnosprawny- nie powinno mieć miejsca. Prawidłowa nazwa - to bohater. Człowiek ma w sobie wielką moc i siłę. Kiedy uszkodzeniu ulega pewna część ciała, automatycznie -inna- w zastępstwie nadprogramowo uzupełnia pracę tej uszkodzonej. By cokolwiek osiągnąć należy współpracować. Nie należy nikogo do nikogo porównywać ani wytykać palcami. Nie mierzyć się na umiejętności.
Skarbowy (20 lutego 2023 7:51)
Nie jest źle.Skoro na 1 balu zebrali 400 000 a cały Wałbrzych wrzucił do Srulowowsiakowej puszki ledwo 200 000 to znaczy że ludzie mądrzeją.

Dodaj komentarz

Wrocław  |   politechnika wrocławska  |   studia  |   edukacja  |   charytatywnie  |   niepełnosprawni  |   studenci  |  

Protesty rolników - kilkaset traktorów w centrum Wrocławia

Centrum Sportowo-Dydaktyczne ANS już działa

Ewakuacja podróżnych z lotniska — powodem pozostawiony bagaż

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij