Menu

Weekend Fotografii: Skóry, Awaria Świata i Tatry

Prawdziwa gratka dla amatorów sztuki. W przestrzeniach Starej Kopalni możemy zobaczyć aż trzy wystawy, które są prezentowane w ramach Weekendu Fotografii. Dzięki współpracy Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego z Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA możemy zobaczyć prace Jolanty  Rycerskiej, Teresy Anniuk-Gulak i Rafała Swosińskiego. 

Weekend Fotografii: Skóry, Awaria Świata i Tatry
Jedną z artystek, której prace możemy oglądać jest Jolanta Rycerska. Jej prace przedstawiają ludzką skórę...
 
- Prace zaczęły się od skanów. Punktem wyjścia jest fotografia, ale uzyskana za pomocą skanera. Płaski, dwuwymiarowy obraz, tego co na skórze się znalazło. Przez nasycenie barwy i ujęcie informacji, które są w pliku. Poprzez prześwietlenie światłem skanera cienkiego naskórka, ujawnia się podskórna zawartość ciała ludzkiego. To było dla mnie wstrząsające i poruszające jako obraz i posłużyło do konstrukcji kolejnych obiektów w obszarze sztuki. Mamy wizualizację tego na deskach, mamy skórzasty materiał, na którym to jest nadrukowane i w dotyku przypomina skórę. Mamy masę symboliki z całunem. Nawet ze skalpami. - mówi Jolanta Rycerska. 
 
 
Kolejną artystką jest Teresa Anniuk-Gulak, której twórczość zabiera nas do mrocznego świata, pełnego lęków  i emocji. 
 
 
- Jest to dla mnie duża sprawa. Jest to miejsce bardzo znane i mam nadzieję, że wielu ludzi się dzięki temu skontaktuje z moją sztuką. Technika jest moja własna. Każdy z moich zestawów jest robiony w innej technice. Cała moja wystawa, to osiem zestawów. Cztery to retrospektywa tego co działo się w ciągu ostatnich sześciu latach przy współpracy z WKF. Natomiast cztery prace dotyczą czasu obecnego, a szczególnie ostatnich dwóch, trzech lat, które nie były przyjemne dla nas wszystkich. Te obrazy pokazują konkretne kryzysy człowieka – lęki, niewygodne sytuacje życiowe, które przejawiały się w różnych emocjach. Mam cichą nadzieję, że w tych czterech zestawach możemy to zobaczyć. - mówi Teresa Anniuk-Gulak.
 
 
Bardziej klasyczne podejście do fotografii prezentuje Rafał Swosiński . Jego wystawa jest zatytułowana "Tatry".
 
- Jestem stałym uczestnikiem imprez fotograficznych. Mamy cały czas kontakt i wiem, co się dzieje. Wiem mniej więcej, co ludzie robią. Jarek Michalak mnie trochę zmusił, bo ja niechętnie pokazuję fotografię. Myślę, że są to rzeczy na wystawy. No ale stało się i wisi... (śmiech). - mówi Rafał Swosiński.

Po wernisażu, wszyscy zainteresowani mogli się spotkać z artystami w Caffe Sztygarówka, gdzie w kameralnej atmosferze twórcy przybliżyli kulisy powstawania swojej sztuki.

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28
Zdjęcie 29
Zdjęcie 30

Komentarze

Gość (27 lutego 2023 8:20)
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Ratuszowi ciągle myślą, że jak do złomiarni wstawią cokolwiek, to za sprzedane bilety zmniejszą sobie zadłużenie.Nic bardziej mylnego.Szkoda tylko, że artyści nie wiedzą, że nikt nie przyjdzie tam oglądać ich prac. Bo od tego są inne miejsca wystawiennicze, a nie te z rozkazu Srula.
coś słaba ta analiza bo wstęp był darmowy
Analityk miejski (27 lutego 2023 7:04)
Ratuszowi ciągle myślą, że jak do złomiarni wstawią cokolwiek, to za sprzedane bilety zmniejszą sobie zadłużenie.Nic bardziej mylnego.Szkoda tylko, że artyści nie wiedzą, że nikt nie przyjdzie tam oglądać ich prac. Bo od tego są inne miejsca wystawiennicze, a nie te z rozkazu Srula.

Dodaj komentarz

skory  |   awaria  |   swiata  |   tatry  |   bwa  |   sztuka  |   wystawa  |   wernisaz  |   wtv  |   w24  |  

Koegzystencja - ostatnia w tym roku wystawa w BWA (FOTO)

BWA zaprasza na wystawę malarza i architekta Roberta Jaworskiego

Trwają prace na Wrocławskiej. Nie powinno być problemu z bieżącą wodą

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij