Menu

Lokalne Centrum Biznesu powstaje w Jaworzynie Śląskiej

Małe i średnie firmy wnoszą najwięcej do PKB, dlatego Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna tworzy korzystne warunki dla rozwoju takich właśnie przedsiębiorstw. W Jaworzynie Śląskiej powstaje kolejne Regionalne Centrum Biznesu pod patronatem Invest Parku.

Lokalne Centrum Biznesu powstaje w Jaworzynie Śląskiej
Budowana hala będzie miała 6000 m kw. przestrzeni przemysłowej, biurowej i socjalnej. Do tego otoczona będzie terenami zielonymi oraz miejscami parkingowymi. Wszystko po to, by stworzyć miejsce, gdzie rozwijać się będą mogły małe lub średnie firmy, bez konieczności inwestowania we własne hale produkcyjne czy biurowce.
 
- Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to spółka, w której inwestycje i rozwój biznesu idą w parze z troską o rozwój lokalnej społeczności, dlatego nowa hala przemysłowo-magazynowa to nie tylko budynek, ale przede wszystkim realna inwestycja w przyszłość Jaworzyny i okolicznych samorządów - mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE Invest Park.
 
 
Podobne obiekty Invest Park zbudował lub właśnie buduje także w Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich, Nysie i Brzegu. Czym wyróżniać się będzie inwestycja w Jaworzynie Śląskiej?
 
- Jaworzyna Śląska jest znana jako kolejowy węzeł komunikacyjny, ale też miejsce, gdzie przedsiębiorczość ma dobre warunki do rozwoju, a teraz będzie miała jeszcze lepsze. Program budowy hal dla małego biznesu to program, który funkcjonuje od niedawna, a teraz zaczyna się materializować. Wprawdzie wszyscy cieszymy się, gdy powstają wielkie hale produkcyjne, często zagranicznych inwestorów, ale musimy pamiętać o tym, że solą ziemi i gospodarki polskiej są mali i średni przedsiębiorcy, którzy wypracowują zdecydowaną większość Produktu Krajowego Brutto. Z myślą o tych, którzy mogą mieć problem ze znalezieniem miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej, postanowiliśmy wdrożyć dzięki zaangażowaniu Invest Parku taki właśnie program - mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.
 
 
 
Regionalne Centrum Biznesu będzie jedną z pierwszych inwestycji w Strefie Przemysłowej Jaworzyna Śląska i jak twierdzą przedstawiciele lokalnego samorządu, przyczyni się do dalszego rozwoju i wykorzystania potencjału tego miejsca.
 
- Budowa Lokalnego Centrum Biznesu w jaworzyńskiej strefie aktywności gospodarczej będzie ogromnym impulsem dla gminy i stworzy efekt kuli śnieżnej, przyciągnie kolejnych inwestorów. Terenów wokół mamy mnóstwo i zachęcamy do ich zagospodarowania - mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.
 
Wykonawcą hali jest firma Pekabex Bet S.A. Inwestycja kosztować będzie blisko 26 milionów złotych brutto, Otwarcie obiektu planowane jest na końcówkę września tego roku.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
 
artykuł sponsorowany

Komentarze

NYNYMAAAN,, ,,czosnek (19 kwietnia 2023 16:42)
,,firma mała,nie ma bezpłatnego dostępu do zleceń,,za każde trzeba płacić cwaniakom,,oszustom,,i złodzieją,,,a tu Qrwa,,pier-, ,,dolą,,COTO ONI NIE ROBIA,,,ALE DLA SIEBIE ,, CIEPŁE POSADKI,,,ZA NASZE PODATKI,,
Księgowy (1 marca 2023 8:28)
Tylko głupi da się nabrać na rejestrację małej firmy w Polsce.
Goldmann,, ,, (28 lutego 2023 19:16)
,,tylko dopuscie te jednoosobowe firmy do projektu bez pośredników,,,,złodzieju oszustów ,wyzyskiwaczy,,,,Qrwa,,tylko pier,,,dolocie ,,,,pier,,,dolocie,,,a złodzieje oszukują,,,
Alex (28 lutego 2023 17:55)
Znowu krawaciarze lansują się z łopatami.Jaki to ma sens?Relikt komunizmu.Żenada.
Ale jaja jak z OFE robią wał na Polakach (28 lutego 2023 15:56)
Tusk obiecuje mieszkania bez wklady wlasnego, 0% kredyt na zakup mieszkania. No coz, pozniej wyjdzie i powie, mieszkania zakupiuone w ten sposob, nie sa wlasnoscia Polakow. Buehehehe. Zreszta w Wałbrzychu juz tak było. ROmek Szlemej rozdawal mieszkania do remontu, z opcja mozliwosci wykupu pozniej takiego mieszkania. jak wielu sie przejechało na walku, gdy sie okazalo, ze wyremontowane mieszkanie kupic nie mozna, bo jest zastawione pod kredyty u banksterow przez miasto. De facto chata juz banksterow. Bo kto splaci 750 mln długow Szelemeja i PO wjebane na glowy mieszkancow i kiedy?

Dodaj komentarz

Budowa wieży z lotu ptaka (VIDEO)

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna i PKO Bank Polski...

W poniedziałek otwierają ul. Zachodnią

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij