Menu

Będzie wieża widokowa na Dzikowcu. Ma być najwyższa w regionie

Ogłoszono przetarg na budowę wieży widokowej na Dzikowcu. Wieża ma kosztować niespełna 6 mln zł. 

Będzie wieża widokowa na Dzikowcu. Ma być najwyższa w regionie

Wieży widokowa objęta systemem monitoringu. Inwestycja realizowana będzie na styku trzech gmin: Czarny Bór, Boguszów Gorce i Mieroszów i ma na celu pobudzenie turystyki oraz zapewnienie bezpieczeństwa w bardzo trudnym terenie.  Z wiezy transmitowany będzie sygnał radiowy dla służb ratowniczych. Będzie też monitoring przeciwpożarowy Lasów Państwowych.

- Wieża będzie miała wysokość około 38-39m, wysokość pomostu widokowego około 32-33m i będzie w przyszłości nośnikiem monitoringu PPOŻ dla Lasów Państwowych oraz przekaźnikiem sygnału radiowego dla służb. Inwestycja finansowana ze środków Rządowego Programu Polski Ład i budżetu Powiatu Wałbrzyskiego. My nie obiecujemy my realizujemy i dotrzymujemy słowa. - informuje Starosta Wałbrzyski, Krzysztof Kwiatkowski.

 

 

Wieża ma być gotowa na jesień 2024 roku. 


red
foto: fb
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Burza (7 marca 2023 23:21)
Kolejna idiotyczna wieża. Już że znajomymi bojkotujemy wejścia na te wieże. Na co idą moje pieniądze z podatków???
Walbrzyszanka (2 marca 2023 8:20)
Ludzie Wam nic nie pasuje. Robią coś źle, nie robią też źle. Jad nienawiści w tych Waszych komentarzach. Widzę że to tacy zagorzali Pisowcy co mają klapki na oczach. Nie interesuje Was promocja ziemi wałbrzyskiej tylko swoje interesy
PROFESOR ROBAL JURNY STEFAN (1 marca 2023 12:16)
CZLONEK ZCHN, ULTRA KATOLIK Z PEDOFILII OBYWATELSKIEJ, ODKAD ZACZAL SPRZEDAWAC SIE ZA PROSTYTUTKI JAKO MARSZALEK SEJMU Z PO, TO SZCZEKA ZE POMNIKI JP2 TRZEBA NISZCZYC. A MOIM ZDANIEM TRZEBA NISZCZYC SKORUMPOWANE PO-JEBANE SZMATY I NIE DAWAC IM PRAWA GLOSU W POLSKICH MEDIACH. TYLKO TAK OCHYDNE, SKORUMPOWANE PERSONY OPLUWAJA JP2 I TO W GAZECIE ZYDOWSKIEJ MICHYNIKA. PIEKNY ONBRAZ CO? GAZETA ZYDOWSKA MICHNIKA ZAPRASZA DO WYWIADU KURUMPOWANEGO PROSTYTUTKAMI CO ORZEKL SAD MARSZALKA SEJMU BY TEN NAPLUJ NA IKONE POLSKI JP2. ODPOWIEDNIA PERSONA W ODP[OWIEDNIM MIEJSCU DO ODPOWIEDNIEGO ANTYPOLSKIEGO HEJTU. PRAWDA? SPRZEDAJNE DZIWKI Z PO, ZROBIA WSZYSTKO ZA CO IM SIE ZAPLACI. PLACILI MU BIZNESMENI POLSCY DZIWKAMI. JAK MYSLICIE... RUSCY, NIEMIEECCY, FRANCUSCY NIGDY NIE PROBOWALI? JAK MYSLICIE OPARL SIE RUBLOM Z KREMLA CZY EURO Z BERLINA...OJ ZARAZ, JURNY STEFAN DZIWKI LUBIL BRAC W RAMACH LAPOWEK. DLA TUSKA I ELEKTORATU TO PAN PROFESOR, WIELCE OKLASKIWANY PRZEZ SWOJ ELEKTORAT. JAKI SUWEREN PO-JEBANY, TAKI ICH REPREZENTANT.
Buehehehe (1 marca 2023 11:49)
6 MLN TYLKO? I TAKA WYSOKA, TAKA FUNCKJONALNA, TAKA NAPAKOWANA TECHNOLOGIA? I 6 MLN TYLKO? A ZA TEN ZARDZEWIALY ZLOM CO SZELEMEJ CHCE W SOBIESKIM ZROBIC TO 10 MLN MINIMUM. ZGADNIJCIE DLACZEGO TAK DROGO I KTO MUSI ZAROBIC PARE BANIEK Z NASZYCH PODATKOW?
Przegrałeś Srulu (1 marca 2023 10:27)
Będzie większa od twojej.I będzie.Za takie całkiem spore pieniądze, jak 2letnia pensja Najzdolniejszego Lekarza w szpitalu.
roman (1 marca 2023 10:06)
Cytuję użytkownika: Turysta
Ciesze się, jak coś się dzieje w naszym regionie ale to już przesada... Brakuje jeszcze wieży widokowej na Wołowcu, Lisim Kamieniu, Jeleńcu, Lesistej Wielkiej, Waligórze, Suchawie, Barbarce, Mniszku, Niedźwiadkach, Włodarzu...
I w twojej dupie
Jacek (1 marca 2023 9:55)
30 wież na 30-lecie rządów Platformy Obywatelskiej w Wałbrzychu.
DZIEN PAMIECI ZOLNIERZY WYKLETYCH (1 marca 2023 9:47)
ALE W TEJ PO-JEBANEJ ANTYPOLSKIEJ SZCZUJNI, PROMUJE SIE TYLKOI NIEMIECKICH BOHATERÓW JAK DAISY. POLSCY BOHATEROWIE SA TUTAJ POMIJANI. Witam Pana Profesora rzekł Tusk do marszałka Niesiołowskiego, o którym sąd stwierdził, że druga osoba w panstwie była korumpowana dziwkami przez biznesmenów za kontrakty w spółkach panstwa. Udowodnionych dziwek było ponad 30. Prawdziwy Jurny Stefan, dla Tuska pan Profesor. A wygladało to tak. Patrzcie na PO-jebany elektorat jak wiwatuje na cześc Jurnego Stefka. Ci ludzie sa PO-jebani? Czy jako obroncy kobiet, sa gotowi oddac jurnemu Stefkowi swoje córeczki za kontrakty? Wiwatują typa, ktory byl korumpowany dziwkami. SZOK. Albo Polska bedzie tych zwyroli, skorumpowanych komuchów, slugusów Kremla i Berlina, albo nasza Polaków. https://twitter.com/i/status/1630286262291628033
Jędrzej (1 marca 2023 9:43)
wyścig na kto ma większego
Podzamczanin (1 marca 2023 8:19)
Cytuję użytkownika: Pan
Powariowali ,wyścig na wieżę..A ta wieża ,która juz jest będzie wyburzona.Dwie wieżę ,nie wierze,To jakas paranoja.
Poyebane. Może podzamcze 3 postawmy na szczycie dzikowca? Mur ma byc
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

wieza  |   widokowa  |   dzikowiec  |   starostwo  |   projekt  |   informacje  |   w24  |   news  |  

Prosze to przemyśleć... - piszą internauci do prezydenta

Z nowej wieży nie zobaczymy zachodu słońca i zapłacimy za wstęp

Za wejście na nową wieżę widokową zapłacimy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij