Menu

Jak usprawnić komunikację ? Mieszkańcy bezlitośni w komentarzach

Sprawniejsze, czystsze i punktualne autobusy. Zmienić firmę obsługującą komunikację - to tylko niektóre komentarze naszych czytelników dotyczące wałbrzyskiej komunikacji miejskiej. Wałbrzyski ZDKIUM ogłosił konkurs (z nagrodami !) na pomysły, by usprawnić komunikację miejską.



 

Jak usprawnić komunikację ? Mieszkańcy bezlitośni w komentarzach

Warunkiem udziału w konkursie jest propozycja, która pozwoli usprawnić funkcjonowanie miejskiej komunikacji autobusowej. Należy ją przesłać mailowo do końca marca na adres: konkurs@zdkium.walbrzych.pl. Rozwiązanie konkursu 10 kwietnia, a do wygrania są 3 bilety 30-dniowe za najlepsze pomysły. 


I posypały się komentarze naszych Czytelników, którzy są bezlitośni i punktują wszystkie błędy przewoźnika. Jak się okazuje komunikacja cierpi najbardziej na "brak zegarka'. Zdaniem czytelników autobusy nie jeżdżą punktualnie, często nie przyjeżdżają w ogóle. Sporo do życzenia pozostawiają także kierowcy. Poniżej kilka komentarzy pasażerów. 
 
 
Dojazd na czas (8 spóźniła się ponad godzinę!) i żeby nie zamykali drzwi przed nosem (miałem takie dwie sytuację na Białym Kamieniu)

Mógłby ktoś kompetentny pomyśleć o podstawianiu odpowiednich autobusów do potrzeb. Nie puszczać krótkiego autobusu w godzinach rannych, gdzie dzieci jadą do szkoły. Mowa tu o 8 w stronę Szczawna, która nie pomieściła ok 15 osób, które zostały na przystanku. Od Starego Zdroju do Szczawna są 3 szkoły. Dzieci mają się zmieścić w krótkim autobusie ???

W końcu mogły by jeździć zgodnie z rozkładem co niektóre autobusy. PORAŻKA, już nie wspomnę o lini 2 w kierunku Piaskowej Góry z Placu Grunwaldzkiego mam wrażenie że rano spóźnia się cały czas jak i również z przystanku na Wrocławskiej w kierunku centrum. Miałam taką sytuację że z samego rana nie przyjechała w ogóle.

A może przeszkolić kierowców, żeby nie zamykali drzwi przed nosem osobom dobiegającym do autobusu.

Zmienić firmę obsługującą komunikację

Najlepiej aby zarządzający ZDiUM przejechali się linią nr.12 na Strefę Ekonomiczną z Pl.Grunwaldzkiego o godz. 5.10 i 13.10 to by zobaczyli jak to do bani funkcjonuje tak samo powrót że WSSE po 14tej.

Rozkład jazdy dostosować do faktycznego przyjazdu autobusu. Dwójka rano jedzie co drugi kurs i to z opóźnieniem

Dziś 5.10 z Placu Grunwaldzkiego na Strefę nie było w ogóle autobusu

Nie wiem jak, ale na 2 czekać na Placu ponad 40 minut bo 3 autobusy nie przyjechały od 18:51 to jakieś nieporozumienie

Tu znajdziecie wszystkie kometarze - zachęcamy do lektury 

adm
foto: walbrzych24.com (archiwum)
redakcja@walbrzych24.com




 

Komentarze

Sąsiad (8 marca 2023 13:16)
Notoryczne spóźnienia albo brak autobusu to norma. Dzisiaj jeśli chcesz poruszać się środkiem komunikacji miejskiej musisz stanowczo dużo wcześniej wyjść z domu. Myślę o kilku godzinach wcześniej. Kierowcy odznaczają się brakiem jakiej kolejek kultury. Zarząd druk i komunikacji nie widzi żadnego problemu. Przecież jakieś linie wyjechały w trasę
Jerzy Jacek Pilchowski (8 marca 2023 11:34)
Cytuję użytkownika: Leon
jak usprawnić sprzatanie smieci to jest jakas tragedia. Najgorsze jest to ,ze osoby-pracownicy dbajace o porzadek na dzielnicy piaskowa góra przechodza obok smieci i ida dalej to jest jakis ewenement w skali globu.Czy ktos w ogole kontroluje czy jest porzadek na tych ich rejonach ?nie mowiac o dzikich wysypiskach smieci leza czarne worki ze smieciami i nikt z tym nic nie robi
Tak ogólnie to się z panem zgadzam. Myślę tylko, że zamiast "tragedia" powinien pan napisać "interes". Wygląda bowiem na to, że umowa dotycząca wywożenia śmieci jest tak skonstruowana aby był to DOBRY interes. Dla kogo? Oh well ...
Leon (7 marca 2023 11:17)
jak usprawnić sprzatanie smieci to jest jakas tragedia. Najgorsze jest to ,ze osoby-pracownicy dbajace o porzadek na dzielnicy piaskowa góra przechodza obok smieci i ida dalej to jest jakis ewenement w skali globu.Czy ktos w ogole kontroluje czy jest porzadek na tych ich rejonach ?nie mowiac o dzikich wysypiskach smieci leza czarne worki ze smieciami i nikt z tym nic nie robi
P.S. (7 marca 2023 10:55)
Cytuję użytkownika: Herbert
Cytuję użytkownika: Do lemingokoków (6 marca 2023 12:27)
Cytuję użytkownika: Antoni R.
Najlepszą radą dla ;krytykantów; będzie zatrudnienie się w Komunikacji; wiem,co piszę,ponieważ też kiedyś pracowałem w tej firmie.Teraz już nie krytykuję; Może ;krytykanci; napiszecie coś o swoim zachowaniu podczas korzystania z autobusów?Nie? nie macie odwagi?a to wstyd.
Nie w tym tkwi problem.Problem jest ukryty niezbyt głęboko,ake sprytnie przed mieszkańcami. Opisany jest gdzieś w środku materiału. https://www.youtube.com/watch?v=LGFnG8ML4sk
Bardzo ciekawy wywiad,może on otworzy oczy lemingom na prawdziwe oblicze swojego guru?
Niby powinienem sie czuc obrazony ale dokladnie nie wiem dlaczego... Panie Herbert, prosze mi wytlumaczyc co znaczy leming i dlaczego jest to obrazliwe.
Tsss (7 marca 2023 10:18)
https://m.youtube.com/watch?v=LGFnG8ML4sk Proponuję obejrzeć i wyciągnąć wnioski.
kot (7 marca 2023 10:12)
jestem ciekawy jak te klamoty przechodzą przeglądy okresowe. nr 4 (kilka kursów na dzień) to ledwo jeździ tłucze skrzypi piszczy
madka (7 marca 2023 10:04)
Cytuję użytkownika: ***** ***
Proponuję nie wpuszczać do autobusów sympatyków oraz wyborów PiS, wówczas będzie czysto i każdy pasażer zapłaci za przejazd..
A jeśli jadę do MOPSu po pieniążki na moje bombelki, to też mam może płacić za przejazd? Przecież mi się należy...
Czytelnik (7 marca 2023 10:02)
Wałbrzych i komunikacja miejska he he he brud syf osrane i ojszczane fotele capi w środku a lałem to wogle porażka no a ci kierowcy z Wschodu tam zatrudnieni zero pojęcia o prowadzeniu autobusu a przepisy drogowe to u ich nie istnieją jakaś putinówa aby kółka do przodu ogóle wałbrzych nie miał, nie ma i mieć nie będzie!!! bo to skansenowe spychowo po kopalniane trzeba to wyraźnie i głośno powiedzieć pamiętam tylko pierwszy rok tych autobusów jak były nowe a potem już popelina i tak do dzisiaj mamy obawiam się że nic nie uzdrowi tej komunikacji zbiorowej w tym niby mieście czy to będzie P O... P I S... czy inna gadzina pewno zaraz będą bunty pod moim wpisem tu.....
ZOFIA (7 marca 2023 10:02)
Połowa pasażerów nie płaci za przejazd, chociaż nie są emerytami tylko młodymi ludzmi. Rozglądają się tylko czy nie ma kontroli.
Patryk (7 marca 2023 9:23)
Dać godziwe zarobki i te wszy ukraińskie wyp*****lic
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych: zmiany w rozkładzie jazdy autobusów miejskich

Ciasno przy wałbrzyskich cmentarzach

Komunikacja miejska: utrudnienia na Piaskowej Górze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij