Menu

Od czerwca wracają pociągi do Skalnego Miasta w Czechach

Już 8 czerwca wracają połączenia sezonowe z Wrocławia do Adršpach. Ze stolicy Dolnego Śląska do Czech będziemy mogli się wybrać w soboty, niedziele i święta.

Od czerwca wracają pociągi do Skalnego Miasta w Czechach

Pociąg Sprinter „Skalne Miasto” wyjedzie z Wrocławia o godzinie 7:51, zaś Sprinter „Pełcznica” o 15:41. Z Adršpachu do Wrocławia pociągi odjadą o 10:45 i 18:45. Co ważne, w przypadku zakupu biletów „tam i z powrotem”, bilet jest ważny przez dwa dni, czyli do Adršpachu można się wybrać w sobotę i wrócić kolejnym pociągiem w niedzielę.

– Już od czerwca, podróżni będą mieli możliwość ponownie dotrzeć do Skalnego Miasta, która znajduje się tuż za naszą południową granicą. Proszę jednak pamiętać, o czym przypominają czescy gospodarze tej atrakcji, by bilety zarówno do Skalnego Miasta, jak i na same połączenia kolejowe, kupować on-line z odpowiednim wyprzedzeniem – mówi Bartłomiej Rodak.

Będzie komunikacja zastepcza

Od 13 do 16 marca, a także między 8 maja a 11 czerwca zastępcza komunikacja autobusowa będzie obowiązywać na odcinku Kłodzko – Ścinawka Średnia. Niektóre autobusy pojadą na całym odcinku Kłodzko – Wałbrzych Miasto lub Kłodzko – Wałbrzych Główny.

Wiele pociągów nieznacznie zmieniło godzinę odjazdu. Podróżnych prosimy o sprawdzenie rozkładu jazdy obowiązującego od 12 marca – rozkłady dostępne są m.in. na stronie www.kolejedolnoslaskie.pl.

adm
foto: KD
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

słabo... (15 marca 2023 11:28)
Pan Rodak mówi: "już od czerwca....". A w poprzednich latach pociągi jeździły od kwietnia. Więc nie "już od czerwca", ale "dopiero od czerwca".
Ach! (8 marca 2023 14:42)
Jeden pociąg na weekend i święta? W zeszłym roku na stacji w Jaworzynie Śląskiej wyglądało to tak: podjechał pociąg wyładowany ludźmi tak, że pasażerowie w oknach jak glonojady wyglądali. Miałem wcześniej wykupioną miejscówkę z rowerem. Wraz ze mną na pociąg czekały dwie rodziny z wózkami, którzy chcieli się dostać do Wałbrzycha. Bezradna i umęczona Pani konduktor powiedziała, że nie ma miejsca i mogą spróbować jutro albo złożyć reklamację... :)
PanLach (7 marca 2023 21:16)
Wlak w czechy?
Ech! (7 marca 2023 13:00)
Cytuję użytkownika: Och!
Ale Wy wiecie w w wakacje (czyli czas urlopowy) to ludzie chętnie pojadą i w tygodniu? Zwłaszcza jak pociąg byłby skomunikowany z połączeniami do np. Pragi...
Nie wiemy, teraz już wiemy i mamy to w d...e.
Joanna (7 marca 2023 11:44)
W wakacje to ja bym chętnie pojechała w tygodniu ???? w weekendy będzie okropny tłok w pociągach i skalnym mieście
Och! (7 marca 2023 10:48)
Ale Wy wiecie w w wakacje (czyli czas urlopowy) to ludzie chętnie pojadą i w tygodniu? Zwłaszcza jak pociąg byłby skomunikowany z połączeniami do np. Pragi...

Dodaj komentarz

12 pociągów trafi do Kolei Dolnośląskich

Coraz częściej jeździmy pociągami

Samochód wjechał pod pociąg

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij