Menu

Pełna sala na premierze nowego programu Łukasza Kazka

Tłumy na premierze nowego programu "History Story" Łukasza Kazka. Pierwszy odcinek zaprezentowano w Browarze Jedlinka. Równocześnie odbyła się premiera na youtube. 

Pełna sala na premierze nowego programu Łukasza Kazka

Łukasz Kazek wraca na youtube po przerwie. W nowym programie będzie zajmował się jak zwykle historią. 

- Dzisiaj premiera pierwszego odcinka. Historia mówiona. Historia ma twarz zwykłych ludzi. Dzisiaj bohaterem odcinka był dawny mieszkaniec gminy Walim, Stanisław Łosik, który był robotnikiem przymusowym w czasie II wojny światowej na terenie III Rzeszy. Na kanale History Story widzimy się widzimy się w każdy wtorek. Takich opowieści będzie znacznie więcej. - mówi Łukasz Kazek. 

Nowy odcinek zobaczysz tutaj

Będą pewne istotne zmiany w formule nowego programu.

- Format będzie podobnej długości, ale wprowadzamy napisy dla niesłyszących i język angielski do każdego odcinka, by obcokrajowcy mogli poznać historię Dolnego Śląska i Polski. Proszę mi wierzyć - Amerykanie, Anglicy i Francuzi nie mają pojęcia, jak wyglądała historia okupacji terenu Rzeczypospolitej przez Niemców i przez Rosjan. Wszędzie będzie język angielski. Będzie dużo opowieści znanych, niepublikowanych. Takich jak opowieści naszych babć, dziadków, rodziców. Ja sam byłem nimi karmiony od dzieciństwa. Chciałbym się nimi  podzielić. - mówi Łukasz Kazek. 

 

 

Łukasz Kazek zdradził nam o czym będą najbliższe odcinki.

- W jednym z odcinków,  które przygotowujemy w nastepny tygodniu, będzie opowieść o wnuczce ostatniego właściciela Jedlinki, która przyjechała w tamtym roku do nas w lipcu i powiedziała "Proszę Pana... Istniała mapa skarbów. Ciocia zrobiła mapę i zaznaczyła, gdzie schowała trzy skrzynie. Ja tę mapę widziałam" Więcej już nie zdradzę. - mówi Łukasz Kazek. 

 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Pl (22 maja 2023 20:50)
Panie Łukaszu oglądam i uwielbiam programy które Pan prowadzi , a opowieści to czysta przyjemność ,,, tak trzymać BRAWO
Bolek (12 marca 2023 21:27)
Zawsze będę kibicował dla Łukasza, najlepiej opowiadającemu historię ludzi którzy przeżyli wojnę i historię dolnego Śląska.Dobrze że powraca z nowymi historiami.Czekam niecierpliwie na nowy odcinek.
Władymir Rajbenglass (9 marca 2023 15:21)
Darmowe piwo i sala pełna.
srutututu (9 marca 2023 8:04)
Cytuję użytkownika: Kudla
Z History Hiking wypadl to inny sposob na cash. Wole History Hiking.
Szczególnie jak wychwalają żydów
Kudla (9 marca 2023 0:18)
Z History Hiking wypadl to inny sposob na cash. Wole History Hiking.
Janek (8 marca 2023 22:17)
Wow!!! Naprawdę tłumy, musiało być arcyciekawie. Moje gratulacje.

Dodaj komentarz

kazek  |   premiera  |   odcinek  |   jedlinka  |   widzowie  |   youtube  |  

History Story: Śladami Riese

Anita Lipnicka kręciła w Wałbrzychu teledysk

Wałbrzyski raper Prusek z nowym video

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij