Menu

Kolejny pijany za kółkiem - prawie 2,5 promila

Pijany 59-letni mieszkaniec Wałbrzycha sprawcą, na szczęście niegroźnej w skutkach kolizji, na Sobięcinie. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz straci prawo jazdy, grożą mu też dwa lata więzienia.


 

Kolejny pijany za kółkiem - prawie 2,5 promila

Do kolizji doszło w czwartek około 14:30. Mężczyzna, skręcając w prawo z ul. 1 Maja w ul. Karkonoską, wjechał w tył jadącego przed nim auta. Mundurowi wyczuli, że sprawca kolizji jest pijany — alkomat pokazał 2,36 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na szczęście poszkodowanemu w zdarzeniu drugiemu z kierujących nic się nie stało. Ze względu na uszkodzenia mundurowi odebrali dowody rejestracyjne od obu pojazdów. 59-latek stracił prawie jazdy, grożą mu 2 lata więzienia.

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Podzamczanin (11 marca 2023 14:28)
Cytuję użytkownika: PL
Ktos mi to wytlumaczy ? co to znaczy mozliwa kara wiezienia do lat 2 .....i czy mozna byc pijanym i pijanym inaczej ? skoro sie do wiezienia nie trafia ...... od czego zalezy ze pijany dziad trafi do wiezienia ? Dla mnie ktos kto ma 2,5 promila alkoholu jest kompletnie pijany ...dlaczego nie idzie do wiezienia ?
Spytaj rządu. Takie mamy prawo, więc grozi 2,a dostaje nic. Tylko finansowa karę. A że nie ma hajsu bo przepija,komornik nie może siąść na socjal,jest bezkarny. Do czasu aż kogoś zabije,wtedy dostanie 5 lat.bo autem zabił. A jakby nożem zrobił po pijaku to samo to by dostał 10. Widzisz ,logiczne prawda? ;-)
PL (10 marca 2023 14:49)
Ktos mi to wytlumaczy ? co to znaczy mozliwa kara wiezienia do lat 2 .....i czy mozna byc pijanym i pijanym inaczej ? skoro sie do wiezienia nie trafia ...... od czego zalezy ze pijany dziad trafi do wiezienia ? Dla mnie ktos kto ma 2,5 promila alkoholu jest kompletnie pijany ...dlaczego nie idzie do wiezienia ?
Podzamczanin (10 marca 2023 13:30)
No i co z tego. Jutro pojedzie bez prawa jazdy. Dopóki kogoś nie zabije ,będzie jeździł bo TK silniejsze od niego. Przepisy to jedno a brak kary to drugie. Jakby tak za promil w górę było 10 lat bezwzględnego wiezienia i prać przymusowych...

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   pijany kierowca  |  

Uciekał z prędkością 190 km/h. Potrącił policjanta

Narkotyki: sześć osób zatrzymanych w ciągu tygodnia

W Lubominie kradną buty, czyli wielki pech złodzieja

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij