Menu

Sukcesy wałbrzyskich zapaśników

Zawodnicy z ZLKS Zagłębie Wałbrzych powrócili z Mistrzostw Polski U20 z trzema medalami w tym najważniejszym - mistrzowskim, który wywalczył Mateusz Ropiak.

Sukcesy wałbrzyskich zapaśników
Mistrzostwa Polski U20 w zapasach odbywały się w Janowie Lubelskim w dniach 03-04.03.2023. Nasze miasto reperezentowali zawodnicy z klubu ZLKS Zagłębie Wałbrzych. Śmiało można powiedzieć, że spisali się na medal, bo przywieźli aż trzy. Mateusz Ropiak został Mistrzem Polski, a Jakub Miś  oraz Mikołaj Dereń zdobyli brązowe krążki.
 
Postawę poszczególnych zawodników komentuje trener naszych medalistów Michał Jóskowski:
 
Mateusz "Gruby" Ropiak 
Mateusz zwyciężył w kategorii do 55 kg i potwierdził że w Polsce w tej grupie wiekowej jest najlepszy. Nie była to łatwa droga Mateusz w 2021 roku na  międzynarodowym turnieju doznał kontuzji , zerwał więzadło krzyżowe w stawie kolanowym. Operacja rehabilitacja ponad rok czasu zajmuje nam powrót do zdrowia. Mateusz traci wszelkie stypendia z powodu braku startów w roku 2022.
Listopad 2022 Gruby wraca podczas Pucharu Polski w Wałbrzychu niestety zawodów nie mógł zaliczyć do udanych. Rok 2023 Mateusz startuje w MMP seniorów które wygrywa. W ten weekend wygrał Mistrzostwa Polski U20 Gratulacje Gruby za charakter ambicje determinację i chęć dążenia do celu.
 
 
Jakub Miś
Kawa na ławę - Kuba wykazał się ogromnym charakterem i determinacją. Twardy zawodnik. Podjął rywalizację pomimo ciężkiej kontuzji o której wiadomo było tylko u nas w klubie, nie jeden by to odpuścił. Zawsze pomocny, dziękuje Kuba. Kuba w każdym roku juniorów zdobył medal Mistrzostw Polski, dlatego Misiek Gratulacje,  wiesz co masz robić aby zrobić krok do przodu.
 
 
 
Mikołaj "Miko" Dereń 
Raz jeszcze muszę się powtórzyć, Miko to kolejny przykład nie odpuszczania dążenia do celu i determinacji. Gratulacje Mikołaj! Wiesz, że jest blisko aby strącic króla z tronu. Mikołaj w grupie wiekowej młodzików byl Mistrzem Polski. Następnie 3 lata w grupie kadetów podczas mistrzostw polski czyli OOM nie zdobył ani jednego medalu. Nie poddał się pracował i oto jesteśmy pierwszy rok juniora Mikołaj po świetnych walkach zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski U20. Gratulacje Antylopa i jedziemy dalej!
 
 
Sebastian Wild
Sebastian wrócił po ogromnej przerwie do sportu i zapasów. Pokorny wojownik z  chęcią do rozwoju, a najważniejsze jest chcieć. Sport to droga życia. Sebastian nie zalicza MP do udanych zawodów. Sebastian, gratulacje za sumienność pokorę i twardość te cechy pozwolą ci iść do przodu w sporcie i życiu.
 
opr.plr
foto: użyczone / ZLKS Zagłębie Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Podzamczanin (14 marca 2023 17:15)
Przynajmniej to sport jest A nie jakieś lanie się po pysku

Dodaj komentarz

Boks: Za kilka dni wałbrzyszanin zawalczy o Mistrzostwo Europy

Kociewske Diabły zgotowały piekło Górnikowi (FOTO)

Nowe centrum sportowo-dydaktyczne oficjalnie otwarte

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij