Menu

Sześć osób zatrzymanych z narkotykami jednego dnia

Sześć osób zostało zatrzymanych w ciągu jednej doby za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Dwie z nich były poszukiwane i po wykonanych czynnościach procesowych, zostały przewiezione do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Sześć osób zatrzymanych z narkotykami jednego dnia
9 marca po godzinie 15:00 dzielnicowi z pierwszego komisariatu udali się do jednego z mieszkań na Poniatowie, gdzie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia na blisko miesiąc w zakładzie karnym za wcześniej popełnione przestępstwa narkotykowe. I tym razem jednak podczas prowadzonych czynności mundurowi znaleźli na biurku w jednym z pokoi zajmowanych przez 28-latka woreczki z białym proszkiem i zielonym suszem. Testy u technika kryminalistyki wykazały, że były to środki psychotropowe w postaci amfetaminy oraz środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyzna po wykonanych dzisiaj czynnościach procesowych trafił do Aresztu Śledczego, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski. Poza zasądzonym już wyrokiem, grożą mu kolejne trzy lata w więzieniu.
 
 
Trzy godziny później inni dzielnicowi tej samej jednostki udali się na Biały Kamień. Na klatce schodowej jednego z budynków w ich ręce wpadło dwóch lokatorów. 21-letni wałbrzyszanin posiadał przy sobie niewielkie ilości środków odurzających w postaci marihuany. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech. Drugi z zatrzymanych - 35-latek - był natomiast poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie karnym na rok i cztery miesiące za wcześniejsze kradzieże z włamaniami. W miejscu zamieszkania i on ukrywał jednak niewielkie ilości amfetaminy. Po wykonanych czynnościach procesowych związanych z posiadaniem środków psychotropowych, mężczyzna został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi następnie do więzienia.
 
 
 
Kolejne dwie interwencje miały miejsce praktycznie w tym samym czasie na terenie Boguszowa-Gorc. Najpierw policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy odwiedzili jeden z budynków w tej miejscowości, gdzie w piwnicy zatrzymali dwóch mężczyzn. Przy 41-latku mundurowi znaleźli woreczek z metamfetaminą, a przy jego o rok młodszym koledze oraz następnie w mieszkaniu 40-latka większe ilości zielonego suszu w postaci marihuany. Obaj sprawcy przestępstw narkotykowych noc spędzili w dwóch różnych celach wałbrzyskiej komendy a później usłyszeli zarzuty. Za posiadanie substancji psychotropowych, bądź odurzających grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.
 
 
Druga z interwencji w Boguszowie-Gorcach miała miejsce w budynku obok, a przeprowadzili ją policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy. W ręce mundurowych wpadł 16-latek. Młody boguszowianin miał przy sobie 24-tabletki MDMA. Przyznał się także do handlu wśród rówieśników środkami psychotropowymi oraz wielokrotnego posiadania wcześniej narkotyków. O jego losie zadecyduje teraz sąd rodzinny. Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Adrian (15 marca 2023 18:59)
Dużo lepiej złapać 16 latka z pigułami niż złapać złodzieji
Marzena (13 marca 2023 6:54)
A Hubercik W z Fortecznej ćpa, handluje a jako policyjny kapuś donoszący na kolegów jest bezkarny.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   narkotyki  |   areszt  |   więzienie  |   poszukiwani  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij