Menu

Nagroda Roku dla wałbrzyskiej wystawy

Prof. Eugeniusz Józefowski, który gościł we wrześniu w Galerii Sztuki BWA otrzymał Nagrodę Roku od Zarządu Okręgu Wrocławskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Komisja doceniła wystawę "Proces-ja i Prze-loty".

Nagroda Roku dla wałbrzyskiej wystawy

Wystawę można było oglądać w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA przy ul. Słowackiego w dniach 7 września - 20 października. Prezentowane na niej były liczne obrazy Eugeniusza Józefowskiego, które w większości powstały w niecały rok. Jak mówił sam artysta, na tworzenie w ostatnim czasie poświęcał "zaledwie" 8 godzin dziennie. Przed emeryturą zdarzało mu się pracować po 12 godzin i więcej.

- Bycie na emeryturze jest najwłaściwszym sposobem spędzania czasu, bo jako pracoholik pracuję bardziej wydajnie, niż chodząc na zebrania, czy dojeżdżając do pracy - mówił podczas wernisażu Eugeniusz Józefowski.

Więcej o nagrodzonej wystawie przeczytacie TUTAJ, oraz dowiecie się z rozmowy z artystą w programie Gość Dnia Telewizji Wałbrzych:

 

 

 

opr.plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

DJ2023 (12 marca 2023 18:00)
Ma talent Pan Prof. Brawo !

Dodaj komentarz

BWA  |   wystawa  |   sztuka  |   malarstwo  |   eugeniusz józefowski  |   nagroda  |  

Podzamcze: wystawa fotograficzna i muzyka klasyczna

Zamek Książ ratuje matryce z Fabryki Kristoff

Górnicza wystawa w Starej Kopalni

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij