Menu

Akcja ratunkowa GOPR pod Śnieżką

Turystka z Czech osunęła się z północnego zbocza Śnieżki i doznała groźnych urazów. Do akcji ratowniczej zaangażowano śmigłowce z Polski i Czech. Zobaczcie relację okiem ratowników GOPR Karkonosze.

Akcja ratunkowa GOPR pod Śnieżką
W godzinach porannych ratownik dyżurny przyjął zgłoszenie od świadków o turystce, która stoczyła się północnymi zboczami Śnieżki. Do działań zostały zadysponowane zespoły z Karpacza i Jeleniej Góry oraz zespół Horská služba ČR Czech mountain rescue z Pec pod Sniezku.
 
Po dotarciu do na miejsce wypadku, ratownicy zastali poszkodowaną obywatelkę Czech, która po 400 metrowym osunięciu się północnymi zboczami śnieżki doznała urazów wielonarządowych zagrażających życiu. 
 
 
Po zabezpieczeniu poszkodowanej zostało przygotowane miejsce do ewakuacji przez przyziemienie wcześniej zadysponowanego śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przy takim wsparciu w postaci śmigłowca akcja została przeprowadzona sprawnie i szybko.
 
 
 
Ze względu na zadysponowanie przez czeska stronę śmigłowca z Leteckiej Zahrannej Sluzby poszkodowana po przetransportowaniu w bezpiecznie miejsce została przekazana do czeskim ratownikom. Dzięki długoletniej współpracy z Horska Służba, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i Leteckiej Zahrannej Służby akcja została przeprowadzone płynnie i profesjonalnie. 
 
 
opr.plr
źródło: GOPR Karkonosze
foto:  K. Biela, M. Dejson, Ł. Prokop
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Czytelnik (13 marca 2023 12:32)
Ktoś to czyta jeszcze zanim coś wrzucicie? Może jakaś autokorekta?
Kazimierz (13 marca 2023 8:38)
Cytuję użytkownika: analityk medyczny
dlaczego w innych krajach takie akcje są opłacane z ubezpieczenia prywatnego lub niestety przy braku takowego z prywatnych środków, jak długo jeszcze MY WSZYSCY PODATNICY będziemy sponsorować takie osoby i ich wydatki ?
A no dlatego nie będzie prywatnych ubezpieczeń, bo GOPR ma przekazywane kwartalnie procentowy zysk ze sprzedaży biletów Parku. Do tego 50% wydatków jest dotowane od Państwa. Teraz sobie "analityku" policz ilu ludzi odwiedziło Karkonosze w zeszłym roku + państwowa dotacja i wpływy ludzi 1%podatku. A teraz wyobraź sobie że, ta służba ma zyski wyłącznie z ubezpieczenia ratowanego. Do tego wszystkiego zadaj sobie pytanie, ile wypadków było w zeszłym roku. Fundusze mieli by (może) na paliwo. To dlatego Wszystkie takie służby nie są same zainteresowane zmianą systemu.
Heniek (13 marca 2023 8:29)
Byłeś i widziałeś tEMpaku?
analityk medyczny (13 marca 2023 8:23)
dlaczego w innych krajach takie akcje są opłacane z ubezpieczenia prywatnego lub niestety przy braku takowego z prywatnych środków, jak długo jeszcze MY WSZYSCY PODATNICY będziemy sponsorować takie osoby i ich wydatki ?
Burburbur (12 marca 2023 21:35)
Cytuję użytkownika: Tututur
Są szlaki i ścieżki wytyczone. Skoro tempa pizda wylazła poza łańcuchy to cała akcja powinna być sponsorowana z jej kieszeni. Tyle w temacie.
Tempa.. i tak dalej - ulżyło ci, gnoju?

Dodaj komentarz

dolny śląsk  |   śnieżka  |   góry  |   gopr  |   turystyka  |   akcja ratownicza  |   śmigłowiec  |  

Budowa wieży z lotu ptaka (VIDEO)

Tragedia w Karkonoszach: GOPR znalazł ciało zaginionej turystki

Tragedia w górach. Na szlaku zmarł turysta

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij