Menu

Wraca sprawa mordercy 10-letniej Kristiny z Mrowin

Prokuratura chce surowszej kary dla Jakuba A., mordercy 10-letniej Kristiny z podświdnickich Mrowin, apelację składa też obrońca.

Wraca sprawa mordercy 10-letniej Kristiny z Mrowin
Do zabójstwa 10-letniej Kristiny doszło w czerwcu 2019 roku. Dziewczynkę zamordował Jakub A., który wywiózł ją do lasu kilka kilometrów od Mrowin i tam ją zamordował.
 
W październiku ubiegłego roku zapadł wyrok. Świdnicki Sąd Okręgowy skazał Jakuba A. za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem na karę dożywotniego więzienia, pozbawienia praw publicznych na 10 lat i wypłatę zadośćuczynienia - 200 tyś. zł. Jakub A. Może starać się o wcześniejsze zwolnienie po odbyciu kary 30 lat więzienia.
 
- Wyrok został zaskarżony w dwóch aspektach. Pierwszy z nich dotyczy obostrzenia dotyczącego możliwości starania się przez oskarżonego o warunkowe, przedterminowe zwolnienie. Sąd orzekł, że może to nastąpić po 30 latach, my natomiast wnosiliśmy o 40 lat. Sąd stwierdził, że oskarżony podżegał swojego kolegę do zabójstwa w typie podstawowym, natomiast my uważamy, że podżegał do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z motywacji zasługującej na szczególne potępienie – mówił w rozmowie z portalem swidnica24.pl rzeczni świdnickiej Prokuratury Okręgowej, Tomasz Orepuk.
 
 
Wyrok zaskarżyła też obrona Jakuba A. Co do wysokości zadośćuczynienia
.
 
– Apelacja oskarżonego zmierza do umorzenia postępowanie z uwagi na jego stan psychiczny – mówi Małgorzata Lamparska z Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Sprawa rozpocznie się 13 kwietnia - donosi swidnica24.pl.
 
adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jack (15 kwietnia 2023 10:04)
Zdrowy umysłowo to na pewno nie jest. Ale to nic nie zmienia. Powinni zmienić na warunkowe zwolnienie po 40 latach lub bez takiego prawa.
Fliper (13 marca 2023 12:25)
Wypatroszyć na organy do przeszczepu dla potrzebujących a resztę śmiecia na śmieci bo tam jego miejsce.
Henio (13 marca 2023 11:08)
Dożywocie ok ale bez warunkowego więzienia niech zgnije jak najszybciej w pierdlu

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   sąd  |   Mrowiny  |  

Strzegom: Figura Maryi powieszona niczym wisielec na rusztowaniu

100 km/h przez miasto i prawo jazdy zatrzymane

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij