Menu

Uwaga na oszustów - spotkanie informacyjne dla seniorów

Z uwagi na liczne w ostatnim czasie próby wyłudzenia pieniędzy od osób starszych, wałbrzyska policja i Wałbrzyski Ośrodek Kultury  organizują spotkanie informacyjne, na którym funkcjonariusze uczyć będą, jak rozpoznać przestępców i nie dać się oszukać.

Uwaga na oszustów - spotkanie informacyjne dla seniorów

Spotkanie z policjantami odbędzie się 16 marca o godzinie 13:30 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze przy ul. Broniewskiego 65 A. Mowa będzie głównie o zagrożeniach ze strony oszustów, którzy podszywają się pod pracowników różnych instytucji, w tym również policjantów i na różne sposoby próbują nakłonić starsze osoby do przekazania im pieniędzy. Nierzadko są to bardzo duże sumy, o czym informowaliśmy wielokrotnie:

Straciła ponad 24 tys. zł. Oszust podał się za pracownika banku

Seniorka straciła 150 tys. zł. Uważajcie na oszustów.

Już nie tylko ''na wnuczka''. Złodzieje udają maklerów, doradców, policjantów

Została oszukana na 750 tys. zł przez fikcyjnego policjanta

Podgórze: seniorka straciła 50 tys. zł

 

 

Na szczęście sprawców udaje się w wielu przypadkach namierzyć i zatrzymać. Tak było w ubiegłym tygodniu w Boguszowie-Gorcach, gdzie w ręce policji wpadł 28-letni mieszkaniec tego miasta. Przyznał się do dwóch oszustw na łączną kwotę prawie 70 tysięcy złotych metodą "na policjanta".

Również w naszym mieście udało się zatrzymać 19-latka, który okradł cztery osoby na terenie województwa kujawsko-pomorskiego na łączną kwotę 370 tysięcy złotych.

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku - kliknij tutaj

 

Policja apeluje i przypomina:

Policjant nigdy nie dzwoni z informacją o prowadzonej akcji oraz nigdy nie prosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu. Jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość, co do danych osoby dzwoniącej czy podającej się za pracownika jakiejś instytucji, weryfikujmy to. Zgłaszajmy takie sytuacje do służb, konsultujmy z rodziną. Nie udostępniajmy kodów, haseł czy danych do naszych kont bankowych nikomu.
 
Policja apeluje również do mieszkańców naszego powiatu aby zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Rozmawiajmy z rodzicami i dziadkami o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy zadzwoni do nich obca osoba. Zwróćmy uwagę na zagrożenie również osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

opr.plr
foto: Adobe Stock
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

abc (15 marca 2023 15:53)
Na takie spotkanie z policją raczej nikt nie przyjdzie. Najlepiej by było gdyby takie szkolenie przeprowadził dla seniorów ksiądz albo policjant podczas mszy. Tam można spotkać najwięcej seniorów.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   oszuści  |   na policjanta  |   wok  |   spotkanie  |   seniorzy  |  

Uciekał z prędkością 190 km/h. Potrącił policjanta

Narkotyki: sześć osób zatrzymanych w ciągu tygodnia

W Lubominie kradną buty, czyli wielki pech złodzieja

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij