Menu

Ukradł seniorom 370 tysięcy złotych. Wpadł w Wałbrzychu

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wytypowali 19-latka podejrzanego o oszustwa. W jego zatrzymaniu pomogli kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Zatrzymany brał udział w oszustwach metodą "na policjanta". Pełnił rolę odbierającego pieniądze. W wyniku przestępczego działania podejrzanego mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia stracili 370 tysięcy złotych.

Ukradł seniorom 370 tysięcy złotych. Wpadł w Wałbrzychu
Wszystko zaczęło się od zdarzeń, które miały miejsce na terenie Bydgoszczy i Torunia. Sprawcy wykorzystując metodę oszustwa na policjanta nakłonili starsze osoby do przekazania pieniędzy. Ofiary tych przestępstw, tak mocno wierzyły rozmówcy w rzekomo prowadzoną akcję przeciwko szajce złodziei, że nawet dali się nakłonić w jednym przypadku do wyrzucenia pieniędzy przez okno. W wyniku przestępczego działania starty oszacowano na blisko 400 tysięcy złotych. Można powiedzieć, że były to oszczędności życia pokrzywdzonych. Niestety sprawcy takich przestępstw są bezwzględni.
 
Do spraw prowadzonych przez komisariaty w Bydgoszczy i Toruniu włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusze gromadzili i analizowali każdy materiał dowodowy ze zdarzeń, które miały miejsce od początku roku. Wnikliwa i żmudna praca kryminalnych pozwoliła im na wytypowanie do sprawy młodego mężczyznę. Podejrzewanym okazał się być 19-letni mieszkaniec Wrocławia, który pełnił rolę tak zwanego odbieraka, czyli osobę, która zajmowała się odbieraniem pieniędzy od pokrzywdzonych. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany do osadzenia w areszcie śledczym lub zakładzie karnym.
 
W minionym tygodniu (9.03.2023) policjanci z komendy wojewódzkiej ustalili miejsce przebywania podejrzewanego. Okazało się, że aktualnie przebywa na terenie Wałbrzycha. Funkcjonariusze skontaktowali się z kolegami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Tam przekazali im wszystkie informacje na temat typowanej osoby. W tym samym dniu policjanci wałbrzyskiej komendy namierzyli i zatrzymali 19-latka na terenie jednej z galerii handlowych w mieście. Zaskoczony młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
 
 
 
Po zatrzymanego przyjechali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Mężczyzna został dowieziony do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, gdzie śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu cztery zarzuty dotyczące oszustw. Trzy zarzuty dotyczyły oszustw dokonanych na terenie Bydgoszczy, gdzie w styczniu i lutym podejrzany odebrał od pokrzywdzonych łącznie ponad 260 tysięcy złotych. Natomiast na początku marca, spod okna, zabrał ponad 110 tysięcy złotych.
 
19-latek został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu wnioskował do sądu o jego tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 19-latka na najbliższe trzy miesiące. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
 
;
 
Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu policji udało się namierzyć i schwytać 28-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc, który stosując podobne metody wyłudził od mieszkańców Wałbrzycha łącznie 70 tysięcy złotych.
 
opr.plr
foto/video: Policja Kujawsko-Pomorska
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Spec ssie pały za 5 groszy (16 marca 2023 12:47)
Cytuję użytkownika: spec
Cytuję użytkownika: fliper
Typowy rycerz maryi i żołnierz wot.
Z ciebie typowy cwel w dupe wyjebany
Kolejny pedał - frustrat, którego nikt nie chce w dupę walić. Idź się wypłacz wujkowi haha
spec (16 marca 2023 7:04)
Cytuję użytkownika: fliper
Typowy rycerz maryi i żołnierz wot.
Z ciebie typowy cwel w dupe wyjebany
Trzymaj (15 marca 2023 12:26)
Trzymja sie mordo
fliper (15 marca 2023 11:03)
Typowy rycerz maryi i żołnierz wot.
xsdS (14 marca 2023 14:35)
wyborca mafi PO

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   oszust  |   złodziej  |   seniorzy  |   metoda na policjanta  |  

Uciekał z prędkością 190 km/h. Potrącił policjanta

Narkotyki: sześć osób zatrzymanych w ciągu tygodnia

W Lubominie kradną buty, czyli wielki pech złodzieja

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij